Avansas.com Genel Müdürü Rainer Thews: -"2013 yılında dünyada e-ticaretten elde edilen satışın…

  • Yazı boyutu
Avansas.com Genel Müdürü Rainer Thews:
     -"2013 yılında dünyada e-ticaretten elde edilen satışın…

Avansas.com Genel Müdürü Rainer Thews: -"2013 yılında dünyada e-ticaretten elde edilen satışın 1 trilyon dolar olması bekleniyor. 2016'da ise 2 trilyon dolarlık bir satış öngörülüyor"

Avansas.com Genel Müdürü Rainer Thews, 2013 yılında dünyada e-ticaretten elde edilen satışın 1 trilyon dolar olmasının beklendiğini, 2016'da ise 2 trilyon dolarlık bir satış öngörüldüğünü kaydetti.
     Şirket açıklamasına göre, Thews, 9. KOBİ Zirvesi'nde "KOBİ'ler için Yeni Pazarlar ve Rekabet Destekleri" konulu toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi.
     Almanya'da orta ölçekli şirketlerin e-ticareti kullanarak kendi işlerine odaklandıklarını ve böylece iş gücü, zaman ve maliyetten tasarruf ederek büyüdüklerini aktaran Thews, Türkiye'de e-ticaretin yeni yeni anlaşıldığını ve kullanılmaya başlandığını belirtti.
     KOBİ'lerin Almanya'da olduğu gibi Türkiye'de de ekonominin bel kemiğini oluşturduğunu vurgulayan Thews, "Bu açıdan her bir KOBİ iyi ve güvenilir hizmet almayı hak ediyor. Avansas.com olarak e-ticaretin tüm faydalarını ve kolaylıklarını KOBİ'lere yaşatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
     KOBİ'lerin inovasyon ve teknolojiyi yakından takip edip şirketlerini daha verimli hale getirerek, rekabet güçlerini arttırabileceklerine işaret eden Thews, üretici KOBİ'lerle çalıştıklarını, büyük toptancı firmalardan önce sektörde üretim yapan KOBİ'lere öncelik vererek onların ürünlerini portföylerine dahil ettiklerini dile getirdi.
    
     -"Türkiye'de e-ticaret satışları 30 milyar lira oldu"-
    
     Açıklamada, dünyada 2011 yılında e-ticaretin yüzde 19 artarak 680 milyar dolar olduğu bilgisini veren Thews'in şu görüşlerine yer verildi:
     "2012 yılında Amerika'da 194,3 milyar dolar, İngiltere'de 119,2 milyar pound, Fransa'da 37,7 milyar dolar, Almanya'da ise 26,8 milyar dolarlık satış gerçekleşti. 2013 yılında dünyada e-ticaretten elde edilen satışın 1 trilyon dolar olması bekleniyor. 2016'da ise 2 trilyon dolarlık bir satış öngörülüyor. Türkiye'de e-ticaret satışları 30 milyar lira oldu. Türkiye, 35 milyon internet kullanıcısı ile Avrupa'nın 6. en büyük internet nüfusuna sahip ve bu sayı tüm yaş gruplarında artıyor. Online alışveriş yapanların sayısı aylık neredeyse 5 milyon ve bu toplam internet kullanıcılarının yüzde 16'sına denk gelmekte. Ortalama olarak bir kullanıcı 161 liralık alışveriş yapıyor."
    
     -"Amacımız KOBİ'lere 600 milyon lira tasarruf sağlamak"-
    
     Thews, Türkiye'deki e-ticaret oranının hızlı artışının kendilerini de pozitif yönde etkilediğini belirterek, güçlü ürün portfolyesi ile Avansas.com'un her ay bin şirket müşterisi kazandığını dile getirdi.
     Avansas.com olarak KOBİ'lere özel önem verdiklerini aktaran Thews, şunları kaydetti:
     "2012 yılı sonunda yaptırdığımız KOBİ'lerin ofis tüketim alışkanlıkları araştırmasında ilginç sonuçlara rastladık. Buna göre; Türkiye'de KOBİ'ler online alışverişi en son olarak düşünüyor. Bunun da temel kaynağı online alışverişe güven duymamaları, yeterli çeşit bulamamaları, siparişlerin zamanında teslim edilmemesi ve yeterli kampanyaların olmaması. Oysa e-ticaret özünde KOBİ'lere zamandan ve maliyetlerden tasarruf etme olanağı yaratan son derece faydalı bir mecra.
     Türkiye KOBİ cenneti ve Türkiye ekonomisinin kalbini oluşturan KOBİ'lerin kendi işlerine yönelmeleri için zamanlarını ve öz kaynaklarını doğru kullanmaları gerekiyor. Avansas.com olarak onların verimliliklerini artırmak için gerekli tüm alt yapıyı kurduk. Amacımız KOBİ'lere 600 milyon lira tasarruf sağlamak."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir