Autoshow'a deniz ulaşımı dopingi

  • Yazı boyutu
Autoshow'a deniz ulaşımı dopingi

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenecek İstanbul Autoshow, otomobilseverleri 1-11 Kasım'da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde ağırlayacak. Tüyap'a ulaşım, merkez noktalardan kaldırılacak servislerle sağlanacak. Metrobüs ve toplu taşımaların yanı sıra, Büyükçekmece'den deniz otobüsüyle de ulaşım sağlanabilecek.

2006 yılında OICA tarafından “Uluslararası Fuarlar Takvimi’ne kabul edilen İstanbul Autoshow, her yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısının yanı sıra, Türk otomobil sektörüne sağladığı tartışmasız katkıları ile sektörün en önemli organizasyonu olma özelliğini sürdürüyor. Türkiye otomotiv sektörünün uluslararası alandaki prestiji olan İstanbul Autoshow, 1-11 Kasım 2012 tarihleri arasında, ODD'nin katkılarıyla ve Tüyap Tüm Fuarcılık AŞ işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14’üncü kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.


"Planlanan rakamdan daha çok ziyaretçi bekliyoruz"
Hurriyetoto.com'un sorularını yanıtlayan TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlkan Ersözlü, ulaşım alternatifleri sayesinde ziyaretçilerin daha rahat ulaşım sağlayacaklarını söyledi. Ersözlü, "Fuar alanına ulaşım için pek çok seçenek var, metrobüs ile ulaşım daha da kolay olacak. Ayrıca biliyorsunuz Tüyap'ın Taksim, Havalimanı, Bakırköy ve Otogarlar gibi çeşitli güzergâhlardan fuar alanına ücretsiz servisleri bulunuyor. Bu servisler İstanbul Autoshow Fuarı ziyaretçisi için de kullanılabilir olacak, bu servis noktalarına Autoshow’a özel, İstanbul’un çeşitli semtlerinden yeni birçok güzergahın da eklenmesi söz konusu. Ziyaretçilerimizin Fuar alanına deniz yolu ile rahat ulaşımını sağlamak üzere Fuar süresince Büyükçekmece'ye sefer düzenlenmesi konusunda İDO ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu çerçevede ziyaretçi sayısının da öngörüldüğü, planlandığı rakamlarda olmasını bekliyoruz." dedi.


"Kadınlar ve çocuklara sinema, tiyatro"
Bilet fiyatları konusunda çalışma yaptıklarını söyleyen Ersözlü, "Fiyat belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl İstanbul Autoshow fuarını tüm aileye hitap edecek bir organizasyon haline getirmeye özen gösteriyoruz. Kadınlar ve çocuklar da çok keyifli zaman geçirecekler. Ziyaretçiler farklı etkinlikler bulacaklar fuarımızda.  Bu konuda çalışmalar çok hararetli ilerliyor. Sadece kadınlar değil, çocukları da fuarımıza bekliyoruz. Kadınlar için planlanan özel etkinliklerin yanı sıra çocuklar için sinema, tiyatro gösterileri, oyun alanları ve sürpriz etkinlikler hazırlıyoruz.  İstanbul Autoshow Fuarı süresince Tüyap Çocuk Kulübü faaliyetleri kapsamında Tüyap Çocuk Tiyatro ve Sineması çocukların beğenisine ücretsiz sunulacak, pedagog eşliğinde hizmet verecek çocuk oyun alanları kurulacaktır. Çocuk kitapları yazarlarına yönelik imza günleri düzenleyeceğiz. Çocuklar için planlanan çok sayıda sürpriz var, bu etkinlikler ile çocukların hem bireysel hem de aileleriyle birlikte keyifli ve unutamayacakları deneyimler yaşamalarını diliyoruz. Değişen konseptimizle, tüm aile bireylerinde heyecan ve merak uyandıracak, canlı ve sürprizlerle dolu bir fuara ev sahipliği yapabilmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bir yandan da şüphesiz ki bilet fiyatlarında indirimler, çeşitli promosyonlar düşünüyoruz. Örneğin hafta sonu çocuklar ve öğrenciler, hafta içi ise hem kadınlar hem de çocuklar ve öğrenciler İstanbul Autoshow’u ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler."


Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD’nin katkılarıyla, her iki yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow'a ODD de tüm hızıyla hazırlanıyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD)’nin Genel Koordinatörü Hayri İnce, fuar hazırlıkları için düğmeye bastıklarını söyledi. "Uluslararası fuarlarda bu yıl çevreci araçlar ve yeni teknolojiler konseptinde tüketiciyle buluşan araçları ülkemizde de bir arada görme şansını yakalayacağız. Çevreci araçlar da küresel anlamda uzun süredir herkesin gündeminde ve her geçen gün teknoloji ilerliyor ve çeşitleniyor. Son teknolojileri, meraklıları ile buluşturuyor olacağız. Fuar için start düğmesine basıldı, hazırlıklar başladı ve tüm hızıyla devam ediyor ama detaylar zamanla belli olacak.

"Yeni modelleri Facebook ve Twitter'dan paylaşacağız"

Son zamanların en revaçta merası olan interneti de kullanacaklarını söyleyen Hayri İnce, "Bu sene fuarda yer alacak markalar, modeller ve etkinlikler web sayfamızdan ve sosyal medyadan; facebook, twitter gibi, online duyurulacak. En güncel bilgiler buradan takip edilebilecek. Sosyal medya hesapları da açılmış durumda."  


Bu yıl da fuarda standlarının olduğunu ve buradan katılımcılara destek vereceklerini söyleyen İnce, "Her Autoshow’da olduğu gibi bu yıl da fuarda standımız olacak. Baştan sona sorunsuz bir fuar geçirmek amacıyla fuarda yer alıyoruz. Fuar süresince yaşanabilecek sıkıntı veya sorunlar var ise bunlara anında müdahale edebilmek, çözüm getirebilmek, ya da bunun tam tersi memnun edici gelişmelerin devamını sağlayabilmek için fuarı an be an takip ediyoruz. Bizim için Autoshow, sektör adına üstlendiğimiz çok önemli bir organizasyon. OICA’nın uluslararası fuarlar takviminde yer almasıyla sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformda da öne çıkıyor. Bizler de bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz." şeklinde konuştu.


Hayri İnce, Autoshow'la ilgili şunları söyledi "Bu yıl Autoshow’da yeni araç lansmanları yapılacak,  birbirinden gösterişli stantlarda en son modeller sergilenecek, uluslararası arenada üretim ve satış yapan dünyanın en ünlü otomobil markalarının renkli showlarını izleyeceğiz. Fuar alanındaki bir salonda da sektörün önemli aksesuar firmaları ürünlerini sergileme ve tüketicilerle buluşturma imkanına sahip olacaklar. Hedefimiz, ziyaretçilere güzel bir fuar sunmak ve aynı zamanda herkese hitap eden, aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirebilecekleri bir atmosfer yaratmak. Daha önceki yıllarda Autoshow fuarının Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılamamasının nedeni, alan büyüklüğünün ihtiyaçlara cevap veremiyor olmasıydı. Ancak son dönemde devreye giren yeni salonlarla birlikte sergileme alanı genişlediğinden Tüyap’ın teklifini de bu yıl değerlendirmeye alma imkanımız oldu."Çevreci araçları takip ediyor ve destekliyoruz
Son zamanlarda küresel ilkim değişikliğinin sonucu çevreci otomobillerin üretilmesini yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyleyen İnce, "Dünyada da çevreci araçlar, hibrit araçlar trendi her yıl artarak devam ediyor. Biz de bunu yakından izliyor ve destekliyoruz. Hükümetimiz de elektrikli araçlara verdiği desteği yeni ÖTV oranları ile ortaya koydu. Benzer teşviklerin hibrit araçlar için de uygulanmasının her bakımdan faydalı olacağına inanıyoruz. Sektörün çevre ve enerji ile ilgili çözümleri arasında elektrikli araçların yanı sıra alternatif yakıtlar ve hibrit araçlar da var. Çevre dostu teknolojileri yakından izlememiz ve hızla adapte olmamız gerekiyor. Bu yıl fuarda elektrikli ev hibrit araçlar, çevreci motorlar damgasını vuracağını düşünüyorum. "

Fuar alanı hakkında
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere 98 bin metre kare kapalı ve 75 bin metre kare açık olmak üzere toplam 175 bin metre kare fuar alanında uluslararası standartlarda geniş bir hizmet yelpazesi sağlayacak şekilde dizayn edildi.

Tüyap bünyesinde farklı özelliklerde 10 adet kafeterya ve 1 adet VIP Restaurant bulunuyor.  2 tam donanımlı endüstriyel mutfak ile aynı anda 10 bin kişiye servis yapabilme kapasitesi var. Hijyenik tuvaletler, 4 bin 500 araç kapasiteli katılımcı ve ziyaretçiye yönelik açık otopark, 600 araçlık kapalı otopark mevcut. Kesintisiz telefon, faks ve kablosuz internet erişimi mümkün. Toplam etkinlik alanı 8 bin metre kare olan 18 adet farklı ölçülerde toplantı salonu, tam ofis donanımlı basın, özel protokol ve yönetim odaları, 10 bin metre kare genel sosyal yaşam alanı ve servis binası, tamamen klimatize edilmiş çalışma ve sergi ortamı Tüyap bünyesinde yer alan unsurlar. Katılımcıların stantlarında ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli ilave hizmet donanımlarına erişebilmeleri mümkün.  Özenle oluşturulmuş 25 bin kitabın bulunduğu Tüyap Kütüphanesi de Fuar süresince tüm ziyaretçilerimizin kullanımına açık olacak. Tüm altyapımız İstanbul Autoshow Fuarının görkemli, keyifli ve akıllarda kalacak bir deneyim olması yönünde kullanılacaktır. Fuarın tanıtımında dijital medyadan da yoğun olarak faydalanacağız. Hareketli ve eğlenceli web sitemizle ziyaretçiler fuar ile ilgili merak ettikleri tüm bilgilere ulaşabilecek. Siteye iphone, ipad ve android işletim sistemli cep telefonları ve tabletlerden de ulaşım sağlanacak. Fuar alanında indirilecek aplikasyonlar ile ziyaretçilerimiz fuar alanını da dijital olarak yaşayabileceklerdir.

 

 

Kaynak: HÜRRİYET


Bu haberi 278 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir