Autopromotec Otomotiv Ekipmanları Fuarı -EGEA Başkan Yardımcısı Brunamonti: -"İtalya'da sektörün…

  • Yazı boyutu
Autopromotec Otomotiv Ekipmanları Fuarı
  -EGEA Başkan Yardımcısı Brunamonti:
  -"İtalya'da sektörün…

Autopromotec Otomotiv Ekipmanları Fuarı -EGEA Başkan Yardımcısı Brunamonti: -"İtalya'da sektörün toplam iş hacmi 3 milyar Avro. Bunun yüzde 69'luk dilimini ihracat oluşturuyor"

Avrupa Garaj Ekipmanları Derneği (EGEA) Başkan Yardımcısı Massimo Brunamonti, İtalya'daki otomotiv ekipmanları sektörünün toplam iş hacminin 3 milyar Avro olduğunu, bunun yüzde 69'luk dilimini ise ihracatın oluşturduğunu bildirdi.
     Brunamonti, İtalya'nın Bologna şehrinde 22-26 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenecek Autopromotec Otomotiv Ekipmanları Fuarı öncesinde, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'ni (OİB) ziyaret edip, olası işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.
     Otomotiv Ekipmanları ve Satış Sonrası Hizmetler Bilgilendirme Toplantısı'ndaki sunumuyla katılımcılara İtalya ve Avrupa'daki otomotiv ekipmanları ve satış sonrası hizmetler sektörlerinin durumu hakkında bilgi veren Brunamonti, İtalya'da otomotiv ekipmanları sektöründe 16 bin çalışan ile 304 firmanın faaliyet gösterdiğini bildirdi.
     Brunamonti, sektörün toplam iş hacminin 3 milyar Avro olduğunu, bunun yüzde 69'luk dilimini ihracatın oluşturduğuna işaret ederek, "Başlıca ihracat pazarını ise yüzde 67'lik oranla Avrupa ülkeleri oluşturuyor. EGEA ise 40 bin çalışanı ile 650 otomotiv ekipmanı üreticisi ve ithalatçısını bir araya getiren birliktir. Üyelerinin toplam cirosu 2 milyar Avrodur. Almanya, İtalya, İngiltere, Belçika, Fransa, Norveç, Polonya, İsveç, İsviçre ve Hollanda birliğin üyesi olan ülkelerdir. Derneğin amacı, pazar rekabeti ile her türlü konuda üyeler arasındaki bilgi alışverişini artırıp, hizmet kalitesini yükseltmektir" diye konuştu.
    
     -"Türkiye, lider bir ülke"-
    
     Autopromotec Marka Müdürü Emanuele Vicentini, Türkiye'nin üretim ve tüketim anlamında otomotivde en büyük pazarlardan biri olduğunu söyledi.
     "Türkiye, İtalya için olduğu kadar başka ülkeler için de hedef ülkedir" diyen Vicentini, bu nedenle Türkiye'de fuarın tanıtılması için özel çalışmalar gerçekleştirdiklerini, Türkiye'nin katılımıyla fuarın daha da güçleneceğine inandıklarını bildirdi.
     Vicentini, 2011 yılında gerçekleştirilen fuara 930'u İtalyan olmak üzere toplam bin 473 firmanın katıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Geçen yıl en çok katılım olan ülkeler Almanya, Çin, ABD, İngiltere ve Tayvan oldu. Türkiye'den ise 13 firma fuarda yer aldı. Türkiye, otomotiv yan sanayi sektöründe lider bir ülke. Türk firmalarının fuara katılması sadece İtalyan firmalarıyla değil, diğer ülke firmalarıyla da ilişki olanağı sağlayacaktır. Fuar, sadece bilgi alışverişi yapılacak bir ortam değil, çok önemli işbirliklerinin başlangıcı olabilecek bir organizasyon olacaktır."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir