ATO Seçimleri -İşadamı Zeynel Öztürk Ankara Ticaret Odası'nın 11 Şubat'ta yapılacak seçimleri…

  • Yazı boyutu
ATO Seçimleri 
  -İşadamı Zeynel Öztürk Ankara Ticaret Odası'nın 11 
  Şubat'ta yapılacak seçimleri…

ATO Seçimleri -İşadamı Zeynel Öztürk Ankara Ticaret Odası'nın 11 Şubat'ta yapılacak seçimleri için adaylığını açıkladı -ATO başkan adayı Öztürk: -"ATO'nun mevcut yönetimi, varlık nedeni olan üyeleri için elle tutulur birşey yapmadı" -"Yurt dışına çalışan iş adamlarının pasaport ve vize sorunlarını çözeceğiz" -"Cadde ve sokaktaki ticaret erbabının sorunlarına duyarsız kalmayacağız"

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 11 Şubat'ta yapılacak seçimleri için adaylığını açıklayan ilk isim işadamı Zeynel Öztürk oldu.
     Öztürk Ankara Rixos Otel'de basın toplantısı düzenleyerek adaylığını duyurdu.
     Yarım asra yakındır Ankara'da yaşadığını ve uzun yıllar farklı sektörlerde 8 şirketiyle işadamı olarak faaliyet gösterdiğini anlatan Öztürk, ATO üyesi esnaf ve tüccarın sorunlarını bildiğini vurguladı. Öztürk, ATO'nun 125 binin üzerinde esnaf ve tüccarın temsilciliğini yapmasına karşın "onların beklentilerini karşılayamadığını ve kapalı bir kutuya dönüştüğünü" savundu.
     Öztürk, "ATO'nun mevcut yönetimi oda harcamaları olağanüstü rakamlara ulaştığı halde varlık nedeni olan üyeleri için elle tutulur birşey yapmadı. Başkent'in sorunlarına duyarsız kaldı" şeklinde konuştu.
     Başkan seçilmesi durumunda ATO'nun 125 bin üyesinin tamamına ulaşmak istedikleri söyleyen Öztürk, cadde ve sokaktaki ticaret erbabının sorunlarına duyarsız kalmayacaklarını ifade etti. Öztürk, yurt dışına çalışan iş adamlarının pasaport ve vize sorunlarına değinirken, seçilecek yönetimle ATO'nın bu konuya kurumsal olarak yaklaşıp Ankaralı işadamlarının yurt dışına daha hızlı ve transit geçmelerini sağlayacaklarını vadetti.
     Ankara ve Kocaeli'nde kurulması beklenen Silikon vadisi çalışmalarını destekleyeceklerinin sözünü de veren Öztürk, ATO üyelerinin uluslararası fonlardan yararlanması konusunda ücretsiz fon danışmanlığı hizmeti vereceklerini de açıkladı.
     Öztürk, üniversitelerle işbirliğini sürdüreceklerini ticaret ve girişim hayatını desteleyecek yeni düşünceler için "Ankara Proje Olimpiyatı" düzenleyeceklerini söyledi. İşadamı Zeynel Öztürk 11 Şubat'ta yapılacak seçimlerde başkan seçilmesi durumunda Ankara'nın ticari veri tabanını oluşturacaklarını ve bunun ardından uluslararası portala geçileceğini ifade etti.
     ATO üyelerini aidat kıskacından kurtarmak istediklerini belirten Öztürk, üyelik başvurularının elektronik ortama yapılmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 263 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir