ATO'dan şehit ailelerine para yardımı

  • Yazı boyutu
ATO'dan şehit ailelerine para yardımı

ATO Başkanı Bezci: "ATO olarak ülkemizin dört bir yanında şehit olan Ankaralıların yakınlarına, yüreklerindeki derin acıları dindirmeyeceğini bilsek de, bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik"

Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankaralı şehit ailelerine para yardımında bulunacak.
     ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, önceki gün yapılan ATO Meclis Toplantısı'nda şehit ailelerine yardım yapma kararı alındı.
     Terörün kınandığı ve barış içinde yaşanan bir Türkiye özleminin dile getirildiği toplantıda meclis üyeleri, Ankaralı işadamları olarak terörle mücadeleyi desteklemeye kararlı olduklarını belirttiler.
     Alınan karar gereği, Ankara il sınırlarında ikamet eden ve 1 Ocak 2012 tarihinden bu yana terörle mücadelede şehit düşenlerin birinci derecede yakınlarına 10'ar bin lira yardımda bulunulacak. Karar bundan sonra şehit olanların yakınlarını da kapsayacak.
     ATO Başkanı Salih Bezci, 30 yılı aşkın süredir devam eden terör sorununun yarattığı can ve mal kaybının bireysel değil tüm ülkenin kaybı olduğunu ifade etti.
     İslam dininde şehitlik mertebesinin önemli olduğunu kaydeden Bezci, şehitlerin Türk milletinin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.
     Bezci, şunları kaydetti:
     "30 yılı aşkın zamandır süren terör, bu ülkenin maddi ve manevi pek çok kaynağını heba etti. Yatırıma, üretime, istihdama harcanabilecek milyarlarca dolar terörle mücadeleye gitti. Terörle doğan ve büyüyen bir nesil yetişti. Şehit cenazelerine gittiğimizde, televizyonlardan izlediğimizde görüyoruz, geride kalan aileler çok gururlu ve onurlu insanlar. Biz ATO olarak ülkemizin dört bir yanında şehit olan Ankaralıların yakınlarına, yüreklerindeki derin acıları dindirmeyeceğini bilsek de, bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik. Onlar canlarından can veriyorlar, biz maldan vermişiz çok mu-"
     ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür de, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmanın kendileri için milli bir görev olduğunu kaydetti.
    
    
    


Bu haberi 353 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir