ATO'dan "Programlı Teftiş Eğitimi"ne destek -ATO Başkanı Bezci: -"Gelin iş teftişini birlikte…

  • Yazı boyutu
ATO'dan "Programlı Teftiş Eğitimi"ne destek
  -ATO Başkanı Bezci:
  -"Gelin iş teftişini birlikte…

ATO'dan "Programlı Teftiş Eğitimi"ne destek -ATO Başkanı Bezci: -"Gelin iş teftişini birlikte yapmanın kültürünü oluşturalım" -"Denetimler eziyet değil fırsattır"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, sağlıklı çalışma hayatının işletmeyi ve işvereni nihai olarak da Türkiye'yi güçlü yapacağını belirterek, "Gelin iş teftişini birlikte yapmanın kültürünü oluşturalım" ifadesini kullandı.
     Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, iş teftişlerinin, işletmelerde çalışma hayatına ilişkin mevzuatın uygulanıp uygulanmadığını izlemeye yönelik bir teftiş olduğunu hatırlatarak, bu teftişlerin başarıyla sonuçlanmasında iş müfettişleriyle işbirliği yapılmasının büyük önem taşıdığını kaydetti.
     İş teftişini birlikte yapma kültürünü oluşturma çağrısında bulunan Bezci, yasaların insanların mutluluğu ve huzuruna hizmet etmesi gerektiğini, çalışma hayatına ilişkin düzenlemelerin de işletmelerin varlıklarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerine yönelik yapıldığını bildirdi.
     Bezci, "Personelin güvenle çalıştığı, işlerin tıkır tıkır yürüdüğü bir işletme her işverenin hayalidir. İş müfettişleri denetimleri bizleri bu hedefe yaklaştırmayı amaçlamaktadır. Öyleyse bizlerin eksikliklerimizi görmek için 'gelin bizi denetleyin' hevesinde olmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.
     ATO'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Ankara Grup Başkanlığı'nın 2013 yılı Mart-Aralık döneminde uygulayacağı programlı teftişlere yönelik tanıtım toplantısı yapıldığını ifade eden Bezci, Ankara'da çeşitli ticari alanlarda faaliyet gösteren firma temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, teftişler hakkında verilen bilgilerle çalışma barışının oluşturulmasına hizmet edildiğini vurguladı.
     Bezci, söz konusu toplantının ATO tarihinin en çok ilgi gören toplantılarından biri olduğunu belirtti.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir