ATO'dan AA'ya plaket -"Ankara Alışveriş Festivali"ne katkılarından dolayı AA'ya plaket verildi…

  • Yazı boyutu
ATO'dan AA'ya plaket
  -"Ankara Alışveriş Festivali"ne katkılarından 
  dolayı AA'ya plaket verildi…

ATO'dan AA'ya plaket -"Ankara Alışveriş Festivali"ne katkılarından dolayı AA'ya plaket verildi -ATO Başkanı Salih Bezci: "Festival her yönüyle sahiplenilecek ve gurur duyulacak bir organizasyon olarak Ankara tarihine adını yazdırdı"

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından "Ankara Alışveriş Festivali"ne katkılarından dolayı Anadolu Ajansı'na plaket verildi.
     ATO Kongre ve Sergi Salonu'ndaki plaket törenin açılışında ATO Başkanı Salih Bezci, "Ankara Alışveriş Festivali"nin kentte canlılık getirdiğini belirterek, Ankaralıların da festivale ilgi göstermesinin kendilerini memnun ettiğini ifade etti.
     Festivalin tüm sektörlerde ciroları önemli ölçüde arttırdığını dile getiren Bezci, şunları söyledi:
     "Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre cirolarda ortalama yüzde 33'lük artış tespit edildi. Geçen yıl İstanbul'da mart ve nisan aylarında düzenlenen festivale Ankara'dan yüzde 14'lük katılım oldu. Ankara ekonomisinde yaşanan bu yüzde 14'lük ciro kaybının önüne geçildiği de düşünürsek 'Ankara Alışveriş Festivali'nin başarısının yüzde 47'ler düzeyinde olduğu söylenebilir."
     Bankalararası Kart Merkezi'nden alınan bilgiye göre, sektöre bağlı ciro artışının yüzde 70 ile kuyumculuk sektöründe yaşandığını bildiren Bezci, "Kuyumculuk sektörünü, yüzde 60'lık ciro artışıyla gıda, yüzde 40'lık artışla da elektrikli ve elektronik eşya sektörleri izledi. TCDD'den aldığımız bilgilere göre, 294 bin kişi yüzde 50 fiyat indirimini fırsat bilerek festival süresince Yüksek Hızlı Treni tercih etti. Yine festival döneminde Ankara'ya hava yoluyla gelen yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22, yerli turist sayısı ise yüzde 20 artış gösterdi. Festival her yönüyle sahiplenilecek ve gurur duyulacak bir organizasyon olarak Ankara tarihine adını yazdırdı" dedi.
     Konuşmanın ardından, festivale katkısı sağlayanlara plaket verildi. AA'nın plaketini kurum adına Ekonomi Haberleri Editörü Hamdi Ateş aldı.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir