ATO'dan 30 bin kişiye "temel hijyen eğitimi" -ATO Başkanı Bezci: -"Vatandaşımızın sağlığı her…

  • Yazı boyutu
ATO'dan 30 bin kişiye "temel hijyen eğitimi"
  -ATO Başkanı Bezci:
  -"Vatandaşımızın sağlığı her…

ATO'dan 30 bin kişiye "temel hijyen eğitimi" -ATO Başkanı Bezci: -"Vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli"

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyesi olan fırın, lokanta, pastane ve kafelerde, ekmek ve unlu mamul üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan personele, ücretsiz temel hijyen eğitimi verecek.
     ATO Başkanı Salih Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yayımladığı Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nin ilgili maddesi uyarınca, ATO tarafından üye fırın, lokanta, pastane ve kafelerde, ekmek ve unlu mamul üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan yaklaşık 30 bin personele kademeli olarak temel hijyen eğitimi verileceğini belirtti.
    
     -"Vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli"-
    
     Söz konusu eğitimlerin 20 Aralık Perşembe günü başlayacağını ifade eden Bezci, temel gıda maddelerinde hijyen eğitiminin büyük önem taşıdığını vurguladı. İnsan sağlığının her şeyin önünde geldiğine işaret eden ATO Başkanı, şunları kaydetti:
     "İnsan sağlığını koruyan her düzenlemeye ATO olarak destek veriyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğe göre, ATO'ya üye fırın, pastane, kafe ve unlu mamul satışı yapan tüm firmalara eğitim kapısını açtık. Bu eğitimi ücretsiz olarak uygulayacak ATO, rekor sayıda personele eğitim imkanı tanımış olacak. Çünkü vatandaşımızın sağlığı her şeyden önce gelir. ATO, vatandaşımızın sağlığını korurken üyelerine de eğitim hizmeti verecek."
     Bezci, 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girecek yeni düzenlemeyle, ilgili firmalara yapılacak denetimlerde söz konusu eğitime katılmayan ve dolayısıyla sertifika almayan işletmelere 2 bin 500 lira para cezası verileceğini hatırlatarak, sektöre bağlı tüm üyeleri ücretsiz verilecek temel hijyen eğitimine davet etti.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir