ATO'daki yangın -ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı: -"Üye firmaların TOBB Ticaret Sicil…

  • Yazı boyutu
ATO'daki yangın
  -ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı: 
  -"Üye firmaların TOBB Ticaret Sicil…

ATO'daki yangın -ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı: -"Üye firmaların TOBB Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki bilgi ve belgeleri bilgisayar kaydıyla koruma altına alınırken, binanın geçici olarak kullanılamayışı bazı hizmetlerde aksamalara neden olmaktadır" -"Bu süreçte, Ticaret Sicil Birimi, sadece acil işlemleri üyelerine sunabilecektir"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nca, dün ATO binasında yaşanan yangının ardından üye firmaların TOBB Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki bilgi ve belgelerinin bilgisayar kaydıyla koruma altına alındığı belirtilerek, binanın geçici olarak kullanılamamasının bazı hizmetlerde aksamalara neden olduğunu bildirildi.
     Yapılan yazılı açıklamada, ATO'da dün gece çıkan ve yaklaşık iki saatte kontrol altına alınan yangından sonra bir yandan hasar tespit diğer yandan da üyelere yönelik hizmetlerin sürdürülmesine dair çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.
     Üye firmaların TOBB Ticaret Sicil Gazetesi'nde yer alan bilgi ve belgelerinin bilgisayar kaydıyla koruma altına alındığı binanın geçici olarak kullanılamamasının bazı hizmetlerde aksamalara neden olduğu belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
     "Bu aksaklıklar en kısa zamanda giderilerek, tüm hizmetler eksiksiz olarak verilecektir. Bu süreçte, Ticaret Sicil Birimi, sadece acil işlemleri üyelerine sunabilecektir. Oda Sicil Birimi, sadece faaliyet, ortaklar faaliyet ve kayıt sureti belgelerini temin edebilecektir.
     İhracat yapmak isteyen firmaların ihtiyaç duyacakları işlemler ve belgelerle uluslararası nakliye kapsamında gerçekleştirilen TIR karnesi hizmetleri, ATO'nun Kazan Lojistik Üssü'nde yer alan bürosunda sürdürülecektir.
     Dijital ehliyet hizmetine ilişkin işlemler ise geçici süreyle, aynı hizmeti vermekle yükümlü Ankara Sanayi Odası tarafından yapılacaktır. ATO hizmet birimleri en kısa sürede faaliyetlerine devam edecektir."
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir