ATO Başkanı Bezci: -"Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan Ankara için sağlık turizmi büyük bir…

  • Yazı boyutu
ATO Başkanı Bezci:
  -"Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan Ankara için 
  sağlık turizmi büyük bir…

ATO Başkanı Bezci: -"Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan Ankara için sağlık turizmi büyük bir fırsat"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Hasta Yol Desteği ile ilgili olarak, "Türkiye'nin en gelişmiş şehri olan Ankara için sağlık turizmi büyük bir fırsat" dedi.
     Bezci, Ankara'nın sağlık alt yapısı, ekipmanı ve tesisleşen sağlık kuruluşlarıyla dünyanın önde gelen sağlık merkezlerinden biri olabileceğini ifade etti.
     Ankara'daki seçkin sağlık kuruluşlarında hizmet veren hekimlerin, diğer ülkelerden gelecek hastalara da en üst düzeyde hizmet edebilecek kapasitede olduklarını vurgulayan Bezci, şunları kaydetti:
     "Avrupa ülkelerindeki tedavi harcamaları ile Türkiye'deki tedavi harcamaları arasında büyük farklar var. Tedavi için yurt dışından Ankara'ya gelecek olan turistler sağlık ödemeleriyle, Ankara ekonomisine katkıda bulunacaklar ayrıca Ankara'da konaklayacakları, alışveriş yapacakları için de şehir ekonomisine ciddi bir canlılık kazandıracaklar."
     Bezci, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Güdül, Haymana, Kızılcahamam ve Polatlı'daki termal kaynakların da tedavi amacıyla kente gelen turistlerin ilgisini çekebileceğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir