ATO Başkanı Bezci: -"Teröre inat yatırıma devam"

  • Yazı boyutu
ATO Başkanı Bezci: 
  -"Teröre inat yatırıma devam"

ATO Başkanı Bezci: -"Teröre inat yatırıma devam"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, terörizme karşı çözüm yolları arasında yatırımın da büyük önem arz ettiğini belirterek, "Teröre inat yatırıma devam" dedi.
     Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, teröre maruz kalan bölgelere özel sektörün daha fazla sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, hükümetin GAP Eylem Planı çerçevesinde bölgeye 38 milyar lira yatırım yaptığını ve 400 bin kişiye bu kapsamda istihdam sağladığını anımsattı. Bezci, bölgedeki organize sanayi bölgelerinde yaklaşık 260 yatırımcının sıra beklediğini bildirdi.
     Terörün sosyal ve ekonomik boşlukları değerlendirdiğini ifade eden Bezci, şunları kaydetti:
     "İş dünyasına düşen görev terör ne kadar hız kazanırsa kazansın yatırım yapmaya, ülke ekonomisine hizmet etmeye devam etmek. Teröre inat yatırıma devam. Terörizmle mücadelede yerli yatırımcının önemi yadsınamaz bir gerçek. Çünkü dış yatırımcı ülkede terörün arttığını, istikrarın azaldığını gördüğü anda ülkemize yatırım yapmaktan çekinecek. Burada yaşanacak ekonomik boşluğu Ahi kültürüyle beslenmiş yerli yatırımcılarımızın doldurması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki, terör örgütleri, şebeke örgütleri ve illegal gruplar dünyanın hiçbir yerinde hiçbir zaman emellerine ulaşamamıştır. Terör örgütü de ülkemiz üzerindeki kirli oyunlarını daha fazla sürdüremeyecek. Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik yapısıyla, siyasi istikrarıyla ve asırlara uzanan devlet geleneğiyle çok güçlü bir devlettir. Bu millet evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini toprağı verirken bile hainleri sevindirmemek için göz yaşı dökmeyen bir millet. Kimsenin şüphesi olmasın ki, ülkemiz bu belanın altından kalkacaktır."
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir