ATO Başkanı Bezci: -"Mahallede aslına uygun restorasyon çalışması yapılırsa Saraçoğlu,…

  • Yazı boyutu
ATO Başkanı Bezci:
  -"Mahallede aslına uygun restorasyon çalışması 
  yapılırsa Saraçoğlu,…

ATO Başkanı Bezci: -"Mahallede aslına uygun restorasyon çalışması yapılırsa Saraçoğlu, Ankara'nın Chelsea'si olur"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Bakanlar Kurulu'nun 'afet riskli alan' ilan etmesiyle Saraçoğlu Lojmanları'nı da içine alan 'Namık Kemal Mahallesi'ni Kurtarma Projesi'ni destekleyerek, "Mahallede aslına uygun restorasyon çalışması yapılırsa Saraçoğlu, Ankara'nın Chelsea'si olur" dedi.
     ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, ATO Başkanı Bezci'nin 'Saraçoğlu'nun cazibe merkezi haline getirilerek Ankara turizmine kazandırılması' önerisini ortaya attığı kaydedildi. Bezci, mahallenin kurtarılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve ekibine her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.
     Tüm dünyada kentlerin tarihi bölgelerini yaşatmak ve turizme kazandırmak için çalışmalar yürütüldüğünü, Ankara'da da Namık Kemal Mahallesi'nin bu tür bir proje için çok uygun olduğunu belirten Bezci, "Proje sadece Kızılay'ı kurtarmakla kalmaz, marka şehir yapmak üzere yola çıktığımız Ankara'ya hayat katar. Amerika'da Manhattan'ın West Willage denilen yerinde Chelsea adı verilen bir bölge bulunuyor. Chelsea önceleri mezbaha bir yerken yapılan çalışmayla cazibe merkezi haline getirilmiştir. Saraçoğlu da aynı şekilde, Kumrular Caddesi'yle birleşik bir projeyle, araç trafiğine kapatılarak bir cazibe üssü yapılabilir. Saraçoğlu Ankara'nın cennet bölgesi haline getirilebilir" ifadelerini kullandı.
     Namık Kemal Mahallesi'yle ile ilgili de proje hazırladıklarını belirten Bezci, mevcut binaları aslına uygun restore edip, kafeler, restoranlar, sergi salonları, kütüphaneler başta olmak üzere sosyal mekanlar yapılabileceğini ve turistlerin kalacağı apart otellerin hizmete sunulabileceğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir