ATO Başkanı Bezci: "Geçen yıl internetten yapılan alışveriş miktarının 200 miyar dolardan fazla…

  • Yazı boyutu
ATO Başkanı Bezci:
  "Geçen yıl internetten yapılan alışveriş 
  miktarının 200 miyar dolardan fazla…

ATO Başkanı Bezci: "Geçen yıl internetten yapılan alışveriş miktarının 200 miyar dolardan fazla olduğu ifade edildi. Yani ticaret mekanla sınırlı olarak yapılan bir iş olmaktan çıkıyor"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, geçen yıl internetten yapılan alışveriş miktarının 200 miyar dolardan fazla olduğu belirterek, ticaretin mekanla sınırlı olarak yapılan bir iş olmaktan çıktığını bildirdi.
     ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde önceki gün gerçekleştirilen 12. Perakende Günleri'ne katılan ATO Başkanı Salih Bezci ve Meclis üyelerinden oluşan ATO heyeti, sektördeki gelişmeler hakkında bilgi aldı. Ankaralı iş adamı Abdullah Kavukçu'nun sunumuna sponsor desteği olan ATO ve Ankara Alışveriş Festivali heyeti sempozyum katılımcılarına çeşitli hediyeler takdim etti.
     Bezci, perakende günlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, sağladığı istihdam ve ürettiği ciroyla ekonominin yükselen yıldızı olan perakende sektörünün nabzının nasıl attığı ve bu nabzın nasıl tutulduğu konusundaki bilgileri güncellediklerini belirtti.
     Tüketicilerin ürün ve marka tercihlerinin alışveriş alışkanlıklarının nasıl değişim gösterdiğini izlediklerini ifade eden Bezci, şunları kaydetti:
     "İnovasyon denilen yeni fikirleri değer yaratan çıktılara dönüştürme sürecinin perakende sektöründeki öneminin artarak devam edeceğini gördük. Toplantıda geçen yıl internetten yapılan alışveriş miktarının 200 miyar dolardan fazla olduğu ifade edildi. Yani ticaret sadece mekanla sınırlı olarak yapılan bir iş olmaktan çıkıyor. Bizlerin de bu gelişmelere uyum sağlamak için yeniliklere açık olmamız gerektiğine inanıyorum. Bizim için çok önemli bir deneyim olan perakende günlerinde, Ankara Alışveriş Festivali'nin olumlu yansımalarını birebir konuşmalarımızda ilk ağızlardan dinledik. Ankara Alışveriş Festivali İstanbul'a da damgasını vurmuş."
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir