ATİK Başkanı Şahin: -"Polonya hükümeti tarafından alınan "Polonya-Türkiye Ticaret Odası" kurma…

  • Yazı boyutu
ATİK Başkanı Şahin:
  -"Polonya hükümeti tarafından alınan "Polonya-Türkiye 
  Ticaret Odası" kurma…

ATİK Başkanı Şahin: -"Polonya hükümeti tarafından alınan "Polonya-Türkiye Ticaret Odası" kurma kararı, sanayiciler tarafından oldukça olumlu karşılandı. Bu karar, iki ülke arasındaki ticaret hacminin genişletilmesi adına önemli bir adım"

Avrupa Türk İşadamları Birliği Konseyi (ATİK) Başkanı Aziz Şahin, "Polonya hükümeti tarafından alınan 'Polonya-Türkiye Ticaret Odası' kurma kararı, sanayiciler tarafından oldukça olumlu karşılandı. Bu karar, iki ülke arasındaki ticaret hacminin genişletilmesi adına önemli bir adım" dedi.
     BURSAGİAD'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, beraberindeki Polonyalı heyet ile birlikte bir takım ziyaretlerde bulunmak için Bursa'ya gelen Şahin, Bursa Genç İşadamları Derneği (BURSAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel'i ziyaret etti.
     Çevikel, üyelerine yönelik yeni pazar arayışlarının devam ettiğini, özellikle uluslararası alanda üyelerinin iş birliği yapabileceği ülkeleri belirlemek için çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:
     "Irak ve Almanya ile yapılan iş birlikleri ve ticaretin ardından Polonya ile yaptığımız görüşmeler neticesinde karşılıklı ticaret adına somut adımlar atıldı. Çalışmalarımızın meyve verdiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Bundan sonraki hedefimizde ise Çin var. Önümüzdeki günlerde de Çinli üst düzey yetkililerinde katılacağı bir alım heyetini ağırlayacak, üyelerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Polonya hükümeti tarafından alınan Polonya-Türkiye Ticaret Odası kurma kararını olumlu buluyoruz."
     Heyet ardından, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Selim Yedikardeş'i DOSAB Sosyal Tesisleri'nde ziyaret etti.
     ATİK Başkanı Şahin, burada yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi çalışmalarının olumlu bir şekilde sürmesinin sevindirici olduğunu söyledi.
     Polonya ve Türkiye arasındaki mevcut ticaretin daha da ivme kazanması adına yapılan çalışmaların devam ettiğini dile getiren Şahin, şunları aktardı:
     "Polonya hükümeti tarafından alınan 'Polonya-Türkiye Ticaret Odası' kurma kararı, sanayiciler tarafından oldukça olumlu karşılandı. Bu karar, iki ülke arasındaki ticaret hacminin genişletilmesi adına önemli bir adım. Bu karar iki ülke sanayicileri tarafından da sevindirici bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Tarihsel arka plana bakıldığında iki ülke arasında birçok ilk ve yakın ilişki görülecektir."
     Yedikardes de Polonya'nın aldığı karara Bursalı sanayiciler olarak destek vermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir