ATB 86 yaşında -ATB Başkanı Yavuz: -"1927 yılında bir avuç müteşebbisin yaktığı bu hizmet…

  • Yazı boyutu
ATB 86 yaşında 
  -ATB Başkanı Yavuz: 
  -"1927 yılında bir avuç müteşebbisin yaktığı bu hizmet…

ATB 86 yaşında -ATB Başkanı Yavuz: -"1927 yılında bir avuç müteşebbisin yaktığı bu hizmet ateşi, aradan geçen 86 yıl boyunca hiç sönmemiş, her geçen gün biraz daha gürleşerek günümüze kadar gelmiştir"

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Borsa'nın 1927 yılında bir avuç müteşebbis tarafından kurulduğunu belirterek, hizmet ateşinin aradan geçen 86 yıl boyunca hiç sönmediğini kaydetti.
     Yavuz, ATB'nin kuruluşunun 86'ncı yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, ATB'nin, gerçekleştirdiği büyük yatırımlarla Türkiye ekonomisine önemli tesisler kazandırdığını ifade etti.
     1927 yılında bir avuç müteşebbisin yaktığı hizmet ateşinin, 86 yıl boyunca hiç sönmediğini ve her geçen gün biraz daha gürleşerek günümüze kadar geldiğini ifade eden Yavuz, "Ankara Ticaret Borsası, ülkemizde gerçekleştirilen birçok ilke de imza atmıştır. Türkiye'nin bir numaralı ruhsat belgesine sahip canlı hayvan borsasını inşa etmiş, bugüne kadar hiçbir borsa tarafından gerçekleştirilemeyen modern, AB standartlarında üretim gerçekleştiren bir et kombinası inşa ederek Türkiye ekonomisine kazandırmıştır" dedi.
     Üyelerine yönelik olan ve 296 iş yerinden oluşan ATB İş Merkezi'nin bugün önemli bir ticaret merkezi olarak faaliyetini sürdürdüğüne dikkati çeken Yavuz, şunları kaydetti:
     "Yapımı tamamlanan ve hizmete giren 30 bin tonluk çelik silomuz, lisanslı depoculuk için çok önemli bir adımdır. Burada gerçek anlamda borsacılığın yapılabileceği en ileri iletişim teknolojileri kullanılarak inşa edilen satış salonumuz da tamamlanmıştır. Yine, Ankaralılara sağlıklı ürünler sunan, dünya standartlarında, mode teknolojilerin kullanıldığı Et Teşhir ve Satış Salonu ile sosyal tesisleri kapsayan et borsasını hizmete açmıştır.
     ATB, son olarak, Ankara'ya yakışır bir borsa hizmet binası için çalışmalara başlamış ve kaba inşaatını tamamlamıştır. Binamızı Ağustos ayında tamamlayarak genel merkezimizi buraya taşımak amacındayız.
     Burada, Ankara Ticaret Borsası'nı bugüne getirenlere teşekkür ediyor, hakkın rahmetine kavuşmuş olanlara rahmet diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir