Atatürk Havalimanı "Engelsiz Havalimanı" sertifikası aldı

  • Yazı boyutu
Atatürk Havalimanı "Engelsiz Havalimanı" sertifikası aldı

Atatürk Havalimanı "Engelsiz Havalimanı" sertifikası aldı

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, 2009'dan itibaren yürütülen kapsamlı çalışmaların sonucunda engelli ziyaretçilerin havalimanında sorun yaşamadan her türlü hizmetten faydalanabileceği şekilde düzenlendi.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, havalimanı işletmeciliğinde küresel bir marka olan TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, "engelsiz havalimanı" sertifikası Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından Ankara'da düzenlenen törenle TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü'ye takdim edildi.
     Proje kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda iç hatlar ve dış hatlar terminalleri ile otoparklarda yaklaşık 2 bin metretül hissedilebilir zemin uygulaması yapıldı. 38 adet asansöre Türkçe ve İngilizce kat bilgilerini veren sesli uyarı sistemleri konuldu. 19 adet ankesörlü telefon tekerlekli sandalye kullanıcıları için uygun yüksekliğe indirildi. Beş adet asistan yardım noktası oluşturuldu. Engellilere yönelik hizmetin etkinliğinin artırılması için 200 çalışana toplam 800 saat eğitim verildi. 250 çalışana temel işaret eğitimi verilmesi planlandı. Proje, TAV İstanbul tarafından ulusal ve uluslararası mevzuat ve standartlar göz önüne alınarak oluşturuldu.
     Ünlü, Türkiye'nin giriş kapısı olan Atatürk Havalimanı'nın gerçekleştirdiği kapsamlı uygulamaların sonucunda engelli misafirlerin her noktada diğer misafirlerle eşit koşullarda hizmet alabileceği şekilde geliştirildiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "TAV Havalimanları olarak yolcu memnuniyetini birinci önceliğimiz olarak görüyoruz ve tüm yolcularımızın farklı ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak üzere 7/24 çalışıyoruz. SHGM tarafından verilen sertifikayla engelli yolcularımıza yönelik verdiğimiz hizmet standardının belgelenmesinden mutluluk duyuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir