Atatürk Havalimanı çalışanları işaret dili öğrenecek

  • Yazı boyutu
Atatürk Havalimanı çalışanları işaret dili öğrenecek

Atatürk Havalimanı çalışanları işaret dili öğrenecek

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı'nın çalışanları, işitme engelli yolcuların sorun yaşamadan her türlü hizmete kolayca erişebilmesi için işaret dili eğitimi almaya başladı.
     TAV açıklamasına göre, TAV Akademi ve İşitme Engelliler Federasyonu'nun işbirliğiyle verilen eğitimler güvenlikten yer hizmetlerine kadar tüm alanlara yaygınlaştırılacak.
     İşitme Engelliler Federasyonu'yla işbirliği halinde gerçekleştirilen eğitimler bugün düzenlenen törenle başladı. Federasyon tarafından sağlanan müfredatla TAV Akademi tarafından yürütülecek eğitimleri ilk etapta 250 çalışan alacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte güvenlikten yer hizmetlerine kadar yolcuya hizmet sunan tüm havalimanı çalışanları temel işaret dili eğitimini almış olacak.
     Törende konuşan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, "Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla engelli misafirlerimizin her noktada diğer misafirlerimizle eşit koşullarda ve en yüksek kalitede hizmet alabilmesini sağlıyoruz. Yolcu memnuniyetini birinci öncelik olarak gören TAV Havalimanları olarak, misafirlerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti sunmak üzere bu alanda da öncü bir rol üstleniyoruz. İşitme Engelliler Federasyonu'yla gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle Atatürk Havalimanı'nda engelleri kaldırmak yolunda önemli bir adım daha atmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Muammer Ay ise "İşitme engellilerin toplumsal hayata tam olarak katılabilmesi için faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak, TAV Havalimanları'yla yaptığımız işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. Atatürk Havalimanı'nda hayata geçirdiğimiz işaret dili eğitimleriyle bu yönde bir adım daha atmış olduk" dedi.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de her bin kişiden 37'sinin işitme engelli olduğu bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "İstanbul Atatürk Havalimanı, 2009'dan itibaren yürütülen kapsamlı çalışmaların sonucunda bu yıl ağustos ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SHGM) "engelsiz havalimanı" sertifikası almaya hak kazandı. Proje, TAV İstanbul tarafından ulusal ve uluslar arası mevzuat ve standartlar göz önüne alınarak oluşturuldu.
     Türkiye'nin en yüksek istihdam yaratan markalarından TAV Grubu bünyesinde yer alan TAV Akademi liderlik ve yetenek gelişimi, havalimanı işletmeciliği, profesyonel ve kişisel gelişim ile üniversite sektör işbirlikleri olmak üzere dört ana başlığa odaklanıyor. Akademi aynı zamanda havalimanı işletmecilerinin en büyük platformu olan Airports Council International (ACI) Europe'un eğitim merkezlerinden biri olarak bölge ülkelerinden öğrencilere de ev sahipliği yapıyor."
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir