Ata Yatırım Kıdemli Ekonomisti Özlem Derici: -"Fitch, Türkiye'nin şoklara karşı daha dayanıklı…

  • Yazı boyutu
Ata Yatırım Kıdemli Ekonomisti Özlem Derici:
  -"Fitch, Türkiye'nin şoklara karşı daha dayanıklı…

Ata Yatırım Kıdemli Ekonomisti Özlem Derici: -"Fitch, Türkiye'nin şoklara karşı daha dayanıklı hale geldiğini düşünerek bu kararı (yatırım yapılabilir seviye) verdi"

Ata Yatırım Kıdemli Ekonomisti Özlem Derici, Fitch'in, Türkiye'nin şoklara karşı daha dayanıklı hale geldiğini düşünerek bu kararı verdiğini belirtti.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir ülke seviyesine yükseltmesi kararını değerlendiren Derici, beklentilerin sadece görünümün değiştirilmesi olduğunu ancak, görünüm değiştirilmeksizin not artışı şeklinde geldiğini anımsatarak, şunları aktardı:
     "Fitch Türkiye'nin şoklara karşı daha dayanıklı hale geldiğini düşünerek bu kararı verdi. Türkiye açısından yatırım yapılabilir olmak hem sermaye girişlerinin artması hem uzun vadeli borçlanma olanaklarını arttırması, maliyetlerini düşürmesi açısından önemli. Bu durum cari açık açısından sorun olabilir ancak sürdürülebilir büyüme açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz."
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir