Ata Yatırım Borsa Merkezi Müdür Yardımcısı Kadayıfçı: -"Şu an için yapılan hamle (ECB'nin faiz…

  • Yazı boyutu
Ata Yatırım Borsa Merkezi Müdür Yardımcısı Kadayıfçı:
  -"Şu an için yapılan hamle (ECB'nin faiz…

Ata Yatırım Borsa Merkezi Müdür Yardımcısı Kadayıfçı: -"Şu an için yapılan hamle (ECB'nin faiz kararı) piyasaları tatmin etmekten uzak"

Ata Yatırım Borsa Merkezi Müdür Yardımcısı Özgür Kadayıfçı, Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararına ilişkin, "Şu an için yapılan hamle piyasaları tatmin etmekten uzak" dedi.
     ECB'nin kararlarına ilişkin AA muhabirine bilgi veren Kadayıfçı, ECB'nin açıklamalarıyla piyasalarda hemen bir miktar satışın geldiğine dikkati çekti.
     "Altında 1.600 doların altına indik. Şu anda 1.600 doların üzerinde tutunmaya çalışıyoruz" diyen Kadayıfçı, bunlara karşın önümüzdeki dönemde altın fiyatlarında bir gevşeme görülebileceğinin altını çizdi.
     Kadayıfçı, piyasaların daha çok taze para girişi beklediğini ifade ederek, "25 baz puanlık bir faiz indirimi zaten bekleniyordu. Şu an için yapılan şey piyasaları tatmin etmekten uzak, piyasalar daha çok taze para girişi bekliyordu" diye konuştu.
     Bu nedenle bir miktar satış geldiğini belirten Kadayıfçı, "ECB'nin bir takım parasal genişleme, uzun vadeli, düşük faizli piyasaya para verme ve piyasadan bono alma gibi aksiyonlara girebileceğine dair bir beklenti vardı. Geçen hafta ve bu hafta piyasalar bunları satın aldı, böyle bir beklenti vardı" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir