Ata Portföy Fon Yönetimi…

  • Yazı boyutu
Ata Portföy Fon Yönetimi…

Tahvil piyasasında gösterge bileşik faizler yüzde 9'un altına geriledi

     Ata Portföy Fon Yönetimi Müdürü Cem Tözge, Moody's'in Türkiye'nin tahvil notunu yükseltmesinin ardından tahvil piyasasındaki gelişmelere ilişkin "Şu anda daha öncekinden daha olumlu bir ortam var. Türkiye'nin notunun yatırım yapılabilir seviyesine yükseltileceği beklentisi her geçen gün daha fazla artacak" yorumunda bulundu.
     Tözge, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, gösterge bileşik faizin yüzde 9'ların altına gerilediğini, ilk başta biraz kar satışlarının söz konusu olduğunu, piyasalarda bileşik faizde yüzde 9'ların altının pek beklenilmediğini kaydetti.
     Dünkü hazine ihalesinin yüzde 9,10 seviyesine çıktığını hatırlatan Tözge, bugünkü kar satışlarıyla ilgili "Dün alanların bir miktar kar satışı yaptığını düşünüyoruz" değerlendirmesini yaptı.
     Tözge, "Şu anda daha öncekinden daha olumlu bir ortam var. Türkiye'nin notunun yatırım yapılabilir seviyesine yükselteceği beklentisi her geçen gün daha fazla artacak çünkü görünüm de aynı zamanda pozitif. Bundan sonraki ilk aşama yatırım yapılabilir ülke statüsü olacağından dolayı faiz bandının daha aşağı kaydığını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte gösterge faizin yüzde 8,5-9 bandına yerleşeceğini umuyorum" şeklinde görüş bildirdi.
    
    


Bu haberi 205 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir