Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"Not arttırımı ile ilgili olumlu beklentiler…

  • Yazı boyutu
Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge:
  -"Not arttırımı ile ilgili olumlu beklentiler…

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"Not arttırımı ile ilgili olumlu beklentiler enflasyondan bağımsız olarak Türk tahvillerine ilginin devam etmesine yol açmakta'

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, "Not arttırımı ile ilgili olumlu beklentiler enflasyondan bağımsız olarak Türk tahvillerine ilginin devam etmesine yol açmakta" dedi.
     Tahvil-bono piyasasındaki gelişmelere ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Tözge, dünkü faiz indirimi sonrası merkez bankasının ölçülü olmak kaydıyla indirim veya indirimlere devam edebileceği beklentisiyle faizlerde aşağı yönlü hareketin devamının görüldüğünü söyledi.
     Tözge, "'Öte yandan, not arttırımı ile ilgili olumlu beklentiler enflasyondan bağımsız olarak Türk tahvillerine ilginin devam etmesine yol açmakta" dedi.
     Şu an için gösterge tahvilin bileşik faizinde yüzde 7,20 seviyesinin ilk direnç seviyesi, bu seviyenin geçilmesi halinde ise yüzde 7,00 seviyelerinin gündeme geleceğini vurgulayan Tözge, 24 Ekim'de açıklanacak olan enflasyon raporununda beklentilerin bir miktar altında gelecek bir revizyonun faizlerde aşağı yönlü harekete destek verebileceğini belirtti.
     Not arttırımı beklentisinin yabancıların yoğun olarak pozisyon aldığı uzun vadeli tahvillerin de kuvvetli performans sergilemesine yol açabileceğini kaydeden Tözge, "Uzun vadeli tahvillerde yüzde 8,00 bileşik seviyesine kadar gerileme öngörmekteyim" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir