Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: "Başarılı ihale sonuçları ve Merkez Bankası'ndan faiz…

  • Yazı boyutu
Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge:
  "Başarılı ihale sonuçları ve Merkez Bankası'ndan faiz…

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: "Başarılı ihale sonuçları ve Merkez Bankası'ndan faiz indirimi beklentileriyle birlikte tahvil piyasasındaki olumlu seyir devam edebilir"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, başarılı ihale sonuçları ve Merkez Bankası'ndan faiz indirimi beklentileriyle birlikte tahvil piyasasındaki olumlu seyrin devam edebileceğini belirtti.
     Bugün hazinenin gerçekleştirdiği tahvil ihalesinin tahvil ve bono piyasasına etkilerini değerlendiren Tözge, tahvil ihalesinin oldukça başarılı bir ihale olduğunu belirtti. Tözge, şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Gelen yüksek teklif ve düşük karşılama oranı (yüzde 21 ihalede, yüzde 10 rotta) ihale sonrası gösterge tahvilin değer kazanmasına sebep oldu. Toplamda hazine 2,6 milyar lira satarken oluşan faiz beklentilerin altında gerçekleşti. Sonuç olarak, başarılı ihale sonuçları ve Merkez Bankası'ndan faiz indirimi beklentileri ile birlikte tahvil piyasasındaki olumlu seyrin devamı olası. yüzde 7,50'deki önemli direncin altında kaldığımız sürece yeni hareket aralığımız yüzde 7,50-7,20 olacak diye düşünüyorum. Öte yandan, verim eğrisinin uzun tarafının da başarılı ihaleden olumlu etkileneceğini ve verim eğrisinin komple aşağı doğru kayacağını düşünmekteyiz."
     Gösterge tahvilin bileşik faizi güne yüzde 7,55'den başladıktan sonra düşüşe geçerek Hazine'nin ihalesini yüzde 7,53 seviyesinde karşıladıktan sonra şu anda yüzde 7,43 seviyesinde bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir