ASO Teknik Koleji'nde ilk karne heyecanı -ASO Başkanı Özdebir: -"(Bu çocuk adam olmaz, meslek…

  • Yazı boyutu
ASO Teknik Koleji'nde ilk karne heyecanı
  -ASO Başkanı Özdebir:
  -"(Bu çocuk adam olmaz, meslek…

ASO Teknik Koleji'nde ilk karne heyecanı -ASO Başkanı Özdebir: -"(Bu çocuk adam olmaz, meslek lisesine gönderelim) algısı çok yanlış. Bu algının değişmesi gerekiyor"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, meslek liselerine ilişkin toplumdaki "Bu çocuk adam olmaz. Bunu teknik okula, meslek lisesine gönderelim" algısının değişmesi gereken ve yanlış bir algı olduğunu söyledi.
     ASO Anadolu Teknik Koleji'nin ilk karne töreninde konuşan Özdebir, hayallerinin Türkiye'yi geleceğe taşıyacak nesilleri donanımlı şekilde yetiştirmek olduğunu anlatarak, söz konusu okul ile bu hayalin gerçekleştirilmesinde önemli bir adım attıklarını kaydetti.
     Okulun, Türkiye'de bu konseptte kurulan ilk okul olduğunu söyleyen Özdebir, "Ama hemen arkamızdan başkaları da gelmeye başladı. Bin 500 civarında olmuşuz. Ama bunun ilkleri, sizlersiniz" dedi.
     Özdebir, Türkiye'yi yetiştirecekleri gençlere emanet edeceklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:
     "153 milyar dolarlık ihracat yaptık, uzaya uydu gönderdik ama bunların hiçbiri sizinle mukayese edilemez. Sizler için çalışıyoruz. Size ülkemizi emanet edeceğiz. Bu bayrağı dalgalandıracak, daha yükseğe taşıyacak olan sizlersiniz. Kıymetinizi iyi bilin."
     Özdebir, Türkiye'de meslek liselerine yönelik toplumdaki "Bu çocuk adam olmaz. Bunu teknik okula, meslek lisesine gönderelim" algısının yanlış olduğunu ve değişmesi gerektiğini vurguladı.
     Dereceye giren öğrencilere karne ve ödülleri, Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş ve ASO Başkanı Nurettin Özdebir tarafından verildi.
    
    
    

Bu haberi 104 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir