ASO Başkanı Özdebir, İnegöl'de -Özdebir: "Organize Sanayi Bölgeleri Türkiye'nin 50 yıldır en…

  • Yazı boyutu
ASO Başkanı Özdebir, İnegöl'de
  -Özdebir: 
  "Organize Sanayi Bölgeleri Türkiye'nin
  50 yıldır en…

ASO Başkanı Özdebir, İnegöl'de -Özdebir: "Organize Sanayi Bölgeleri Türkiye'nin 50 yıldır en iyi sürdürdüğü, en güzel proje"

Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Nurettin Özdebir, "Organize Sanayi Bölgeleri Türkiye'nin 50 yıldır en iyi sürdürdüğü, en güzel proje" dedi.
     İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Özdebir, İnegöl OSB Müdürü Eruğur'dan tesis hakkında bilgi aldı.
     Özdebir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, OSBÜK olarak, her ay yönetim kurulu toplantısını başka bir ilde yaptıklarını, böylece OSB'lerin tecrübelerini paylaştıklarını söyledi.
     OSB'lerin ilk defa 50 yıl önce Bursa'da başlayan bir tecrübe olduğunu hatırlatan Özdebir, "İnegöl OSB de bu anlamda gerçekten güzel altyapısıyla ve çevreye olan duyarlılığıyla, yalnız kendi atıklarını değil İnegöl'ün de atıklarını arındırarak, bulunduğu bölgeye yalnız insanlara iş, aş, geçim imkanı değil, aynı zamanda çevresel olarak da yeni kazanımlar getiren bir OSB" diye konuştu.
     Özdebir, İnegöl OSB'nin yöneticilerini, bürokratlarını ve bölge müdürlüğündeki tüm çalışanları tebrik ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:
     "Gerçekten Organize Sanayi Bölgeleri Türkiye'nin 50 yıldır en iyi sürdürdüğü, en güzel proje ve bu proje artık dünya tarafından da biliniyor. Türkiye bu Organize Sanayi Bölgesi Projesi'ni yurt dışına ihraç ediyor. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesini İnegöl'de görüyoruz. İnegöl'ün bu bölgenin atık sularını arıtarak arkamızdaki yeşilliği yapmışlar. Sanayinin olduğu yerde kirlilikten bahsedilir. Aslında bu bölgeyi gezerken de gördünüz yemyeşil. Bu yeşilliklerin, temizliğin, güzel çevrenin içerisinde ülkemize de katma değer, istihdam yaratan çok önemli merkezler Organize Sanayi Bölgeleri."
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir