ASO Başkanı Özdebir: -"(Hisarcıklıoğlu'nun TOBB Başkan adaylığı konusunda) İlk günkü…

  • Yazı boyutu
ASO Başkanı Özdebir: 
  -"(Hisarcıklıoğlu'nun TOBB Başkan adaylığı konusunda)  
  İlk günkü…

ASO Başkanı Özdebir: -"(Hisarcıklıoğlu'nun TOBB Başkan adaylığı konusunda) İlk günkü görüşlerimin arkasındayım" -"Ankara Ticaret Borsası tarafından yapılan ve bugünkü bazı gazetelerde de yer alan, 'Ankaralı oda başkanları Rifat Hisarcıklıoğlu'nun adaylığını destekliyor' açıklaması gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır"

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yeniden başkanlığa aday olup olmayacağı konusundaki tartışmalarla ilgili, "ilk günkü görüşlerinin arkasında olduğunu" bildirdi.
     Özdebir, yaptığı yazılı açıklamada, "Rifat Bey'in yerinde olsam aday olmam" sözleriyle başlayan tartışmalardan doğan yanlış algılamaları düzeltmek için yaptığı açıklamaların, "görüşlerinde bir değişiklik olduğu" izlenimi ile basına yansıtılmaya çalışıldığını öne sürdü.
    
     -"Görüşlerimde bir değişiklik yok"-
    
     "Görüşlerinde bir değişiklik olmadığının" altını çizen Özdebir, şunları kaydetti:
     "Ankara Ticaret Borsası tarafından yapılan ve bugünkü bazı gazetelerde de yer alan, 'Ankaralı oda başkanları Rifat Hisarcıklıoğlu'nun adaylığını destekliyor' açıklaması gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır.
     Bu açıklamada sözü geçen ve yeni yapılan borsa binasını tanıtmak amacıyla düzenlenen toplantıya, Ankara Ticaret Borsası Başkanı Sayın Faik Yavuz'un daveti üzerine katıldım.
     Bu toplantıda gündeme gelen, henüz adaylığını bile açıklamamış olan Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun tekrar aday olması gerektiği konusundaki görüşlere katılmadığımı belirterek, Başkan'ın yeniden aday olmaması gerektiğine ilişkin görüşlerimi tekrarladım.
     Toplantı sonrasında Ankaralı oda başkanlarıyla birlikte TOBB'a yapılan nezaket ziyaretinde de başkanlığı iki dönemle sınırlayan kanunun kendi çabalarıyla çıkarıldığını Sayın Başkan'a hatırlatarak görüşlerimi tekrarladım. İlk günkü görüşlerimin arkasındayım."
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir