Aslan Çimento hisseleri OYAK'ın MKK'ya başvurusu sonrası taban oldu

  • Yazı boyutu
Aslan Çimento hisseleri OYAK'ın MKK'ya başvurusu sonrası taban oldu

Aslan Çimento hisseleri OYAK'ın MKK'ya başvurusu sonrası taban oldu

Ordu Yardımlaşma Kurumu Oyak Genel Müdürlüğü satışa konu edilebilmesi için 7 milyon 184 bin 379 adet Aslan Çimento hissesinin satışa konu edilebilmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvurdu.
     Başvurunun Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurulmasının ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Aslan Çimento hisseleri taban oldu.
     Duyuru öncesinde 47,10 liradan işlem gören Aslan Çimento hisseleri 5 dakika içerisinde sert bir şekilde değer kaybederek 42,40 lira ile taban olurken, hissenin günlük ağırlıklı ortalama işlem fiyatı bu dakikalarda 45,49 liraya geriledi.
     Aslan Çimento'nın bugün itibariyle fiili dolaşımda 1 milyon 760 bin 589 adet hisse senedi bulunuyor.
     Uzmanlar Ordu Yardımlaşma Kurumu Oyak Genel Müdürlüğü'nün kayda alınması için başvurduğu bu hisseleri satıp satmayacağı konusunda herhangi bir bilgi olmadığını, bunun sadece kayda alınma prosedürü gereği olabileceğini belirtiyor.
     Uzmanlar, ancak çok yüksek miktardaki bu hisse senetlerinin satış yapılabilecek duruma gelmesinin bile hisse senedi fiyatı üzerinde baskı oluşturmaya devam edebileceğini belirtiyor.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir