ASKON Başkanı Koca: -"(Çözüm süreci) inşallah bu sefer, bağrı yanık annelerin feryadı karşılık…

  • Yazı boyutu
ASKON Başkanı Koca:
  -"(Çözüm süreci) inşallah bu sefer, bağrı yanık 
  annelerin feryadı karşılık…

ASKON Başkanı Koca: -"(Çözüm süreci) inşallah bu sefer, bağrı yanık annelerin feryadı karşılık bulacak ve bu sorun kökten çözülecektir -"Bu süreçte ASKON olarak herşeye rağmen çözümün yanındayız"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Mustafa Koca, çözüm sürecine ilişkin, "İnşallah bu sefer, bağrı yanık annelerin feryadı karşılık bulacak ve bu sorun kökten çözülecektir. Bu süreçte ASKON olarak her şeye rağmen çözümün yanındayız" dedi.
     Koca, ASKON üyelerinin katıldığı "Pozitif Ayrışma Gösteren Türkiye Ekonomisinde Yeni Ufuklar" gündemli toplantıda, Türkiye ekonomisinin, küresel krize rağmen ciddi anlamda pozitif ayrışma göstererek dünyada parmakla gösterilen ülkeler arasına girmesi ve hatta onlar arasında da sivrilmiş olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.
     Koca, "Bundan daha önemlisi ve bizi asıl sevindiren konu, 30 yıldır ülkemizi, insanımızı her yönden çok ciddi anlamda sıkıntıdan sıkıntıya sürükleyen, gençlerimizin ölümüne, milletimizin kederlenmesine, ekonomimizin tahrip edilmesine sebep olan terör olayının biteceğine olan ümidimizdir" ifadelerini kullandı.
     Koca, birçok yönden bu sorunun çözüleceğine dair gelişmelere şahit olduklarını dile getirerek, bundan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
     Mustafa Koca, sorunun çözülmesini istemeyen odakların olacağını ve onlarında faaliyetlerini sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Ama inşallah bu sefer, bağrı yanık annelerin feryadı karşılık bulacak ve bu sorun kökten çözülecektir. Bu süreçte ASKON olarak her şeye rağmen çözümün yanında olduğumuzu bu vesileyle tekrar ifade etmek isterim. Bu sorun çözüldüğünde ülkemiz yeniden 75 milyonluk büyük bir potansiyelle her açıdan önemli ülke olma konumunu dolduracak ve gerçek liderliğe doğru yol alacaktır.
     Özgürlüğün, Hakkaniyetin ve Adaletin egemen olduğu bir Türkiye zemini, üzerinde yaşayan tüm insanlarını mutlu edecek bir siyaset ve hukuk ortamı, ülkemizi sadece ayrıştırmayacak aynı zamanda yıldız yapacaktır. Yaşamak için can atılan, imrenilen ülke konumuna getirecektir."
    
     -"Türkiye artık yeni bir dönemin başında"-
    
     Koca, 2008 krizi ile birlikte özellikle gelişmiş ülkelerin ciddi bir bunalıma girdiğini, ve hala bu bunalımdan çıkamadıklarını, normalleşmeyi sağlayamadıklarını dile getirerek, Kamu borçlanması ile bireysel borçlanmanın taşınamaz noktalara ulaştığını anlattı.
     Topyekün batan ülkeler yanında, yönetimlerini teknokratlara bırakmak zorunda kalan ülkeler olduğuna da değinen Koca, şunları kaydetti:
     "Millet paralarıyla banka kurtardılar, ama sorunlarını sadece büyüttüler. Ancak ülkemiz ekonomisi daralmakla birlikte büyümeye devam etti. Enflasyonu, faizi, işsizliği azalttı, cari açığı kontrol atında tuttu. AB istikametine doğru yapılan ihracatın yüzde 15'lere varan seviyelerde azalmasına rağmen, yeni pazarlarla bu açığı kapattı ve ihracat rekorları kırmaya devam etti. Bunlar olumlu ve sevinilecek gelişmeler oldu.
     Türkiye artık yeni bir dönemin başında. Katma değeri nispeten düşük işlerden sektörlerden çok fayda sağlayamayacağımız bir eşiğe geldik. Bu alanda ülkemizin geldiği gelir seviyesi ve konjonktürel konumu, değişim yapmayı zorunlu kılmaktadır. Yeni büyüme modelleri üretmeye, yeni dış açılımlar oluşturmaya mecburuz."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir