ASELSAN 37 yaşında...

  • Yazı boyutu
ASELSAN 37 yaşında...

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Baykul ve beraberindeki 4 bin çalışan, ASELSAN'ın 37. kuruluş yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Baykul ve beraberindeki 4 bin çalışan, ASELSAN'ın 37. kuruluş yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
     ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, Baykul, yöneticiler ve çalışanlar ile birlikte Anıtkabir'de saygı duruşunda bulundu. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Baykul, saygı duruşundan sonra Anıtkabir özel defterini imzaladı.
     Baykul, deftere şunları yazdı:
     "Yüce Atatürk, kuruluşumuzun 37. yılında bütün çalışanlarımız ile birlikte bir kez daha huzurunuzda bulunmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz.
     Türk Silahlı Kuvvetleri'ni en ileri teknolojiye sahip malzeme ve teçhizatla donatmak ve bu alandaki dışa bağımlılığı en aza indirmek amacıyla kurulan ASELSAN, bu amacına yönelik çalışmalarını Türk savunma sanayinin lider kuruluşu olarak başarıyla sürdürmektedir. 'Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak' direktifiniz doğrultusundaki çabalarımız sonucunda, ASELSAN'ın dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması arasında yer almasını sağladık. ASELSAN'ı ülkemizde olduğu gibi dünyanın da önde gelen savunma sanayi firmalarından biri yapma çalışmalarımız artan bir hız ve kararlılıkla devam edecektir."
    
     -Türkiye'nin savunma devi-
    
     Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Ankara Macunköy ve Akyurt bölgelerindeki iki ana yerleşkede faaliyetlerini sürdürüyor. ASELSAN, askeri haberleşme sistemleri, radar ve elektronik harp sistemleri, elektro-optik sistemleri, seyrüsefer ve aviyonik sistemleri, savunma ve silah sistemleri, komuta-kontrol-haberleşme-bilgisayar-istihbarat-keşif ve gözetleme sistemleri, deniz savaş sistemleri, profesyonel haberleşme sistemleri, akıllı ulaşım sistemleri tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, sistem entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında teknoloji merkezi olarak çalışıyor.
    
     -Türkiye'yi temsil ediyor-

    
     Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teknoloji gereksinimini karşılayan en önemli milli kaynak olan ASELSAN, uluslararası savunma pazarındaki etkinliği ve pazar payını artırmak üzere çalışmalarına devam ediyor. ASELSAN, aralarında ABD, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, Güney Kore'nin de bulunduğu 39 ülkeye direkt satışın yanı sıra ürünlerinin teknoloji transferi ile ortak üretim çalışmalarını da içerecek şekilde ihracat gerçekleştiriyor.
    
    
    


Bu haberi 511 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir