ASAD ve KOSGEB'in uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

  • Yazı boyutu
ASAD ve KOSGEB'in uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

ASAD ve KOSGEB'in uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

Ankaralı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASAD) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu tamamlandı.
     ASAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ASAD ve KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde verilen uygulamalı girişimcilik kursu 78 saat sürdü ve kursun sonunda 120 katılımcıya sertifikaları verildi. Sertifika alanlar, değişik sektörlerde yapacakları girişimlerde, sabit yatırım desteği olarak 27 bin lira hibe ve 70 bin lira faizsiz kredi kullanabilecek.
     Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan ASAD Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Akgümüş, ASAD olarak Ankara'daki sanayici ve iş adamları dernekleri arasında bu kursu ilk açan dernek olmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti.
     KOSGEB Başkan Yardımcısı Hüseyin Tüysüz de bugüne kadar 115 bin kişiye girişimcilik eğitimi verildiğini, eğitimler sonrası 6 bin yeni işletmenin kurulduğu bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir