Arnavutluk'taki 4 hidroelektrik santralini Türk firması aldı -Arnavutluk Başbakanlığı,…

  • Yazı boyutu
Arnavutluk'taki 4 hidroelektrik santralini Türk firması aldı
  -Arnavutluk Başbakanlığı,…

Arnavutluk'taki 4 hidroelektrik santralini Türk firması aldı -Arnavutluk Başbakanlığı, özelleştirmeye açılan 4 hidroelektrik santralin Türk şirketi "Kürüm International AŞ" tarafından satın alındığını açıkladı

Arnavutluk'ta daha önce yapılan ihaleyle özelleştirmeye açılan dört hidroelektrik santralini 109 milyon avroya bir Türk şirketi satın aldı.
     "HES Bistrica 1", "HES Bistrica 2", "HES Ulez Skopet" ve "HES Tiran Laabregas" hidroelektrik santrallerinin satın alınmasına ilişkin Teklifleri Değerlendirme Komisyonu tarafından sunulan nihai rapor, Başbakan Sali Berişa başkanlığında yapılan bakanlar kurulunda onaylandı.
     Arnavutluk Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bakanlar kurulunun "Kürüm International AŞ" isimli Türk şirketinin, "HES Bistrica 1" ve "HES Bistrica 2" hidroelektrik santrallerinin tümünü 52 milyon avroya, "HES Ulez Skopet" ve "HES Tiran Laabregas" hidroelektrik santrallerinin tüm hisselerini ise 57 milyon avroya satın aldığını onayladığı bildirildi.
     Açıklamada, kararın hemen yürürlüğe gireceği, kararın uygulanması içinse Ekonomi, Ticaret ve Enerji Bakanlığı'nın görevlendirildiği belirtildi.
     Söz konusu şirket daha önce ülkenin orta kesimlerinde bulunan Elbasan Çelik Üretim Tesisleri'ni satın almıştı. Şirket ülkedeki tek kireç üretim merkezine ve Durres Limanı'nda 120 bin metrekarelik bir alana kurulan tersaneye de sahip.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir