Arçelik yurt dışına tahvil ihraç edecek

  • Yazı boyutu
Arçelik yurt dışına tahvil ihraç edecek

Arçelik yurt dışına tahvil ihraç edecek

Arçelik AŞ, 1 milyar dolar veya muadili yabancı para tutarına kadar tahvil, finansman bonosu veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç edilerek yurt dışı piyasalarda satılması için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) gerekli izin başvurusunun yapıldığını duyurdu.
     Arçelik AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şunlar belirtildi:
     "Yönetim Kurulumuz tarafından Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 10'uncu maddesine istinaden Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:II No:22 borçlanma araçlarının Kurul kaydına alınması ve satışına ilişkin esaslar hakkında tebliğ hükümlerine uygun olarak, 1 yıllık dönem içerisinde Türkiye dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere satılmak üzere bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip toplamda 1 milyar dolar veya muadili yabancı para tutarına kadar tahvil, finansman bonosu veya benzeri türden borçlanma aracı ihracına, söz konusu ihraçlara ilişkin tüm sözleşmelerin ve bu sözleşmelere ilişkin sair evrakın tanzim ve düzenlenmesi, SPK ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması, SPK'nın onay tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde ihraç edilecek borçlanma araçlarının ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre tutarı, vadesi ve faizinin belirlenmesi, satışı, yurtdışı borsalara kayıt da dahil olmak üzere yurt içinde ve dışında gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesi hususunda Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarından herhangi ikisinin birlikte yetkilendirilmesine karar verildi."
     Açıklamada, bu karar kapsamında, şirketin 1 milyar dolar veya muadili yabancı para tutarına kadar tahvil, finansman bonosu veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç edilerek yurt dışı piyasalarda satılması için SPK'ya gerekli izin başvurusu yapılmakta olduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir