Arçelik'ten küçük şeflere yemek eğitimi

  • Yazı boyutu
Arçelik'ten küçük şeflere yemek eğitimi

Arçelik AŞ, Koç Üniversitesi'nde düzenlenen "English Language Center for Kids" yaz okuluna "Arçelik Şefler Sınıfı" adını verdiği mutfak atölyesiyle destek oldu.

     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Arçelik, Koç Üniversitesi'nin, 6-12 yaş aralığındaki çocukların, çeşitli atölye çalışmalarıyla kaynak kullanabilme, problem çözme gibi yeteneklerini geliştirirken, aktif İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini artırmayı hedeflediği yaz okuluna çocukların mutfak sanatlarını öğrenebilecekleri, yemek yapabilecekleri bir atölyeyle destek verdi.
     Atölyede 6-8 yaş arası çocuklar tat alma ve el becerilerini geliştirirken, 9-12 yaş arası çocuklar bunun yanı sıra yaratıcılıklarını da ön plana çıkarma şansı yakaladı. "Arçelik Şefler Sınıfı" adı verilen mutfağa gelen çocuklar, rehberlerinin belirlediği menüdeki yemekleri pişirmeye çalıştı.
     Koç Üniversitesi English Language Center for Kids, çağın gerekleri doğrultusunda, gelecek vizyonu aşılayan, merak duygusunu pekiştiren, dünya vatandaşlığı bilinci ve küresel sorumluluk anlayışı taşıyan bir eğitim sunuyor. Yabancı rehberlerin eşliğinde gerçekleştirilen programla çocuklar, hayatın içinde İngilizce konuşma, dinleme şansı elde ediyor ve bu becerilerini geliştiriyor.
     Program çerçevesinde çocukların ilgisini en çok çeken derslerden biri "Arçelik Şefler Sınıfı"nda gerçekleştirilen mutfak sanatları dersi oldu. İçerisindeki bütün ürünler Arçelik tarafından temin edilen ve çocukların rahat kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlanan sınıfta, çocuklar küçük birer şef gibi ocağın başına geçip eğitmenleriyle birlikte yemek yaptı.
    
    
    


Bu haberi 455 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir