Arçelik, Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı -Arçelik Genel Müdürü Çakıroğlu: -"Rapor,…

  • Yazı boyutu
Arçelik, Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı
     -Arçelik Genel Müdürü Çakıroğlu:
     -"Rapor,…

Arçelik, Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı -Arçelik Genel Müdürü Çakıroğlu: -"Rapor, Arçelik'in iş hedeflerine ulaşırken sürdürülebilirlik ilkeleriyle yönettiği süreçleri ve bu alanda attığı adımları, şirket paydaşlarına şeffaf bir şekilde aktarma imkanı sağlıyor"

Arçelik, 2011 yılı Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı.
     Yapılan açıklamaya göre, "Sistem", "İnsan", "Tedarik", "Ürün" ve "Toplumsal Gelişim" ana boyutlarında ele alınan 2011 Sürdürülebilirlik Raporu, Arçelik'in sürdürülebilirlik önceliklerine ilişkin performansını, uluslararası raporlama standardı "Küresel Raporlama Girişimi" (GRI) ilkelerine uyumlu olarak paydaşlarına sunmayı hedefliyor.
     Arçelik'in, GRI ilkelerine uygun olarak hazırladığı dördüncü Sürdürülebilirlik Raporu olma özelliğini taşıyan rapor, GRI "B+" uygulama seviyesinde tescil edildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, "Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın" vizyonu paralelinde, tüm süreçlerinde "sürdürülebilir gelişim" odağıyla hareket ettiklerini ve süreçleri daha verimli hale getirdiklerini belirtti.
     Çakıroğlu, stratejik hedefler doğrultusunda şirketin global varlığını artırırken, kaynakların sürdürülebilirliği konusundaki sorumluluklarının da bilincinde olduklarını ve bu yaklaşımla iş süreçlerini ve hedeflerini sürdürülebilirlik ilkeleriyle bütünleştirdiklerini vurguladı.
     2011 yılında da iklim değişikliğiyle mücadele alanında Türkiye'de ve uluslararası platformda yürütülen projelere desteği sürdürdüklerini ifade eden Çakıroğlu, bu raporun, Arçelik'in iş hedeflerine ulaşırken sürdürülebilirlik ilkeleriyle yönettiği süreçleri ve bu alanda attığı adımları, şirket paydaşlarına şeffaf bir şekilde aktarma imkanı sağladığını dile getirdi.
     Çakıroğlu, şunları kaydetti:
     "Sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmalardaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak, geçtiğimiz raporlama döneminde başladığımız dış denetim uygulamasına bu raporlama döneminde de devam ettik. Arçelik'in 2010 Sürdürülebilirlik Raporu, Amerikan İletişim Profesyoneller Ligi (LACP) tarafından kendi ciro sınıfında sektör bağımsız olarak 'Altın Ödül' de dahil olmak üzere, Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesinin en iyi 50 Sürdürülebilirlik Raporu ve 2011'in en iyi 25 Sürdürülebilirlik Raporu kategorilerinde üç ödüle layık görülmüştü."
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir