Arçelik, fullfresh teknolojisi satışta

  • Yazı boyutu
Arçelik, fullfresh teknolojisi satışta

Arçelik, fullfresh teknolojiye sahip buzdolaplarını satışa sundu

Arçelik, "Fullfresh" teknolojisiyle yiyecekleri ilk günkü gibi taze tutan "No-Frost" buzdolaplarını tüketicilerin beğenisine sundu.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Arçelik'in Fullfresh teknolojisiyle üretilen No-frost buzdolapları doğanın tazeliğini buzdolabına taşıyor. Mavi ışığıyla vitaminleri korurken, havalandırma filtresiyle de bakteri oluşumunu engelleyen yeni buzdolabı, iyonizer teknolojisiyle de mikroorganizmaları yok ediyor ve kötü kokuları engelliyor. Bu üç teknolojik özelliği bir araya getiren buzdolabı, sebze ve meyvelerin dalından yeni koparılmış gibi taze kalmasını sağlıyor.
     İyonizer teknolojisi negatif iyonlar sayesinde, buzdolabında pozitif iyon yüklü mikroorganizmaları yok edip, kötü koku oluşumunu engelliyor. Bakteri, küf, mantar, kötü kokular gibi bütün pozitif yüklü partikülleri konvansiyonel yöntemlerden farklı olarak, ortam havasının durağanlığını etkilemeyecek şekilde onların hareket kabiliyetini azaltarak deaktive ediyor. Negatif iyonların, havada asılı durumda bulunan ve artı yüklü partikül, mikroorganizma ve kokuya neden olan gaz moleküllerini çekerek nötralize etmesi ve çöktürmesi şeklinde mikroorganizmalar etkisiz hale geliyor. Bu teknoloji sayesinde domateslerin ömrü 4, salatalık ve maydanozun ömrü 2 gün uzuyor.
     Havalandırma filtresiyle, filtre üzerinde bulunan özel bir kaplama sayesinde kötü kokulara neden olan bakterilerin gelişimleri engelleniyor. Bu sayede buzdolabı içerisinde oluşabilecek kötü kokular azaltılıyor. Mavi Işık teknolojisi sayesinde buzdolabında sebzeler doğadaymış gibi ışık almaya devam ediyor. Bu teknoloji gıdalardaki C vitamini miktarını artırarak, doğal tazeliklerini koruyor. Mavi ışık uygulaması için yapılan çalışmalar sonucu, beş günlük depolama deneyi sonunda mavi ışığın C vitamini miktarında domates için yüzde 30, kırmızı biber için ise yüzde 10'luk bir iyileştirme sağlıyor.
     Fullfresh teknolojisi Arçelik'in 2398 CNIY A++, 2489 CNGY, 2488 CNG A+++, 2475 CEI, 2484 CE, 2486 CEI, 2485 CEI, 5287 NFIY, 5276 NFIY A++, 5088 NFY A+++, 5796 NH, 5797 NHI, 5847 NFY, 8844 SBS NF, 8845 SBS NF, 8850 SBS NF modellerinde bulunuyor.


Bu haberi 435 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir