Arçelik çalışanları görme engelliler için kitap okuyor

  • Yazı boyutu
Arçelik çalışanları görme engelliler için kitap okuyor

Arçelik çalışanları görme engelliler için kitap okuyor

Arçelik A.Ş. çalışanları, "Sizler İçin Kitap Okuyoruz" gönüllü etkinliği çerçevesinde, görme engelliler için kitap okuyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Arçelik A.Ş, Koç Holding'in 2006 yılından bu yana yürüttüğü "Ülkem İçin" projesinin 2012-2013 yılı uygulaması olan "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesi kapsamında görme engelliler için düzenlediği "Sizler için kitap okuyoruz" gönüllü etkinliğine destek veriyor.
     Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM) işbirliğiyle yürütülen ve görme engellileri sesli kütüphanede daha çok kitap ile buluşturmayı hedefleyen proje çerçevesinde, Arçelik çalışanları görme engelliler için gönüllü olarak kitap okuyor.
     Görme engellileri sesli kütüphane ortamında daha çok kitap ile buluşturmayı hedefleyen projenin pilot uygulaması ve ilk eğitim toplantısı, 30 gönüllü çalışanın katılımıyla Arçelik A.Ş'nin Sütlüce Kampüsü'nde gerçekleştirildi.
     Önce sesli kitap okuma teknikleri konusunda eğitim alan gönüllüler, sonrasında bilgisayarlarına yüklenen özel bir program ile beraberinde kendilerine temin edilen mikrofonlu kulaklıklar ile deneme kayıtlarını gerçekleştirdi ve bu kayıtları GETEM ile paylaştı.
     Videoya alınan eğitimin, Arçelik intraneti-Arport üzerinden tüm Arçelik kampüslerine yaygınlaştırılması ve projeye daha fazla gönüllü katılımı amaçlanıyor.
     Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine yer verilen Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesi kapsamında görme engelliler için başlattıkları "Sizler İçin Kitap Okuyoruz" projesine Arçelik ailesinin gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını ve Sütlüce'de pilot çalışması gerçekleştirilen projeyi tüm Arçelik ofislerine yaymayı hedeflediklerini söyledi.
     Çakıroğlu, "Şirketimiz Dünya'ya saygılı, dünyada saygın vizyonu doğrultusunda her zaman olduğu gibi bu projede de sosyal sorumluluk anlayışıyla ve toplumsal sorunların çözümünde örnek olma bilinciyle hareket edecektir. Tüm Arçelik ailesinin 'engellilik' konusunda toplumda bilinirliğin artırılması için katkı sağlayacağına ve bu önemli toplumsal görevi içtenlikle yerine getireceğine gönülden inanıyorum" ifalerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir