Arçelik, başarılı mühendislerini ödüllendirdi

  • Yazı boyutu
Arçelik, başarılı mühendislerini ödüllendirdi

Arçelik, başarılı mühendislerini ödüllendirdi

Arçelik AŞ, bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği "Buluş Günü"nde, teknoloji üretme ve yenilikçi ürünler geliştirme konusunda önemli başarılara imza atan 455 buluşçu mühendisini ödüllendirdi.
     Arçelik'ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'den Dünya Fikri Haklar Örgütü'ne yapılan uluslararası patent başvurularının üçte birinden fazlasını gerçekleştiren, 2005 yılından bu yana Türkiye'de açık ara 'Patent Şampiyonu' olan Arçelik, bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği "Buluş Günü"nde 455 başarılı mühendisine ödüllerini verdi.
     Arçelik'in Çayırova tesislerinde gerçekleşen törende konuşan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, 1991 yılında merkez Ar-Ge'nin kuruluşundan bu yana, Ar-Ge faaliyetleri ve beraberinde getirdiği teknolojik yetkinlikler sayesinde Arçelik'in, özgün teknolojisiyle tasarlayıp, ürettiği ürünleri uluslararası pazarlara sunabildiğine dikkati çekti.
     Çakıroğlu, "Bununla da kalmayıp, rekabette bizi öne çıkaracak, katma değeri yüksek, dünya standartlarında ürünler geliştirebildik. Tüketiciyi bugüne kadar birçok yenilikle tanıştırdık. Sektörümüzü de yönlendiren, dünyadaki global değişime paralel, çevre dostu, yenilikçi, müşterinin konforunu artıran ürünler geliştirdik. Enerji ve su verimliliğinde, sessiz çalışma ve hızlı yıkamada dünyada rekor kıran ürünler geliştirdik" dedi.
     Tüketici beklentilerinin gittikçe arttığı ve çeşitlendiği, çevresel sürdürülebilirliğin önem kazandığı değişen dünyada, yenilikçi ürün ve hizmetleri hızla sunabilen teknoloji ve inovasyon kabiliyetine sahip olmanın önemini vurgulayan Çakıroğlu, "Bu bilinçle Ar-Ge'yi odağımızda tutmaya devam ediyor ve her yıl bu alandaki yatırımlarımızı artırıyoruz" ifadesini kullandı.
     Arçelik'in Türkiye'nin en fazla Ar-Ge merkezine sahip olan, uzman kadrosuyla yenilikçi ve öncü uygulamalara imza atan, sektöründe Ar-Ge'ye en fazla kaynak ayıran şirketi olduğunu öne süren Çakıroğlu, "Bu kapsamda, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde bulunan Teknokent içerisinde kurulan Ar-Ge ofisimiz sayesinde ODTÜ'nün bilimsel alt yapısını da kullanır hale geldik. Tayvan Tasarım Ofisimizi ise şirket dışındaki bilimsel ortama ve bilgiye erişimimizi artıracak önemli uluslararası bir adım olarak görüyoruz" dedi.
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir