Arçelik AŞ'ye ISO 50001 Belgesi

  • Yazı boyutu
Arçelik AŞ'ye ISO 50001 Belgesi

Arçelik AŞ'ye ISO 50001 Belgesi

Arçelik AŞ, üretim ve yönetim faaliyetlerindeki enerji verimliliği uygulamalarıyla ISO 50001 sertifikasını almaya hak kazandı.
     Arçelik açıklamasına göre, bağımsız denetim firması British Standards Institution (BSI) tarafından yapılan denetimlerden başarıyla geçen Arçelik AŞ, Türkiye'de kendi sektöründe, faaliyetler kapsamında tüketilen enerjinin sürdürülebilir bir şekilde verimli kullanılması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasına sahip ilk şirket oldu.
     Açıklamaya göre, kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, çevrenin korunması, kaynakların etkin kullanımı ve enerji politikalarının resmiyet kazanması gibi hedefler taşıyor.
     Uyguladığı enerji yönetim sistematiğinin ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi standardına uygun hale getirilmesi ve belgelendirilmesi için 2012 yılı Mart ayı itibariyle çalışmalarını başlatan Arçelik AŞ, kısa sürede bu sistemin tüm gerekliliklerini yerine getirerek sertifika almaya hak kazandı. BSI tarafından yapılan denetimlerde Arçelik AŞ'nin tüm yurtiçi işletmeleri ve Sütlüce Genel Müdürlük Kampüsü bu denetimleri başarıyla tamamladı.
     Arçelik AŞ'nin yurt içindeki 8 işletmesi 2010 yılında bağımsız enerji verimliliği danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, üretimde enerji verimliliğinde "Gold Certificate" almaya hak kazanmış, bunların arasından 4 işletmesi, 2011 yılındaki çalışmaları ile bir üst sınıfa geçerek üretimde enerji verimliliğinde "Platinum Certificate" seviyesine yükselmiş ve böylece Arçelik AŞ, bu konuda dünyada kendi sektöründe ilk ve tek olmayı başarmıştı.
    
    
    

Bu haberi 84 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir