Arçelik AŞ'nin 500 milyon dolar tutarındaki yurtdışı tahvil ihracı tamamlandı

  • Yazı boyutu
Arçelik AŞ'nin 500 milyon dolar tutarındaki yurtdışı tahvil ihracı 
tamamlandı

Arçelik AŞ'nin 500 milyon dolar tutarındaki yurtdışı tahvil ihracı tamamlandı

Arçelik AŞ, Londra ve Amerika'da düzenlenen 5 günlük yatırımcı turunun ardından 25 Mart'ta 10 yıl vadeli 500 milyon dolarlık tahvil ihraç işleminin tamamladığının açıkladı.
     Arçelik açıklamasında tahvil piyasasında Arçelik benzeri Türk kurumsal kredilerinin nadir oluşu dolayısıyla, tahvil ihracına çok sayıda yatırımcının büyük ilgi gösterdiği belirtilirken, şirketin Londra, New York, Boston ve Los Angeles'da birebir görüşme, ekip toplantıları ve telekonferanslar gerçekleştirdiği ifade edildi.
     Tahvile, fon yöneticileri ve sigorta şirketlerinin ağırlıklı olduğu yüksek profilli 112 adet yatırımcıdan, ihracın 3,4 katı toplam 1,7 milyar dolar talep geldiği belirtilen açıklamaya göre, ihraç edilecek tahvillerin nominal değeri 500 milyon dolar, vadesi ise 10 yıl olacak.
     Tahvilin satış işlemi 3 Nisan 2013 tarihinde tamamlanacak.
     Yurt dışı tahvil ihracını BofA Merrill Lynch, JP Morgan ve The Royal Bank of Scotland aracılığıyla gerçekleştiren Arçelik, "Rule 144A" ve "Regulation S" formatında yurt dışındaki yatırımcılara satılacak olan tahvilin, Fitch tarafından BB+ notu ve S&P tarafından da BB+ notu ile derecelendirildiği ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir