Arazi toplulaştırma kararı

  • Yazı boyutu
Arazi toplulaştırma kararı

Arazi toplulaştırma kararı

Çanakkale'nin Biga İlçesi'ndeki bazı bölgeler için zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığı'nın isteği uyarınca, Çanakkale'nin Biga İlçesi Ağaköy, Doğancı, Pekmezli, Savaştepe, İskenderköy, Geyikkırı, Kahvetepe, Sarıca, Dereköy, Cihadiye, Geredeli ve Bakacak köylerinde 2 bin 143,60 hektar alanda zorunlu arazi toplulaştırması yapılacak.
     Karara göre, doğuda Çanakkale'nin Biga İlçesi, Kaldırımbaşı ve Akyaprak köy sınırı, Tokat Tepe ve Tavşan Tepesi, batıda Kocaçay ve Kocayanık Tepesi, kuzeyde Kocaçay ve Tepeköy sınırı, güneyde de Yanıç Köy sınırı, Hayıt Tepe ve Hacıosman Tepesinde arazi toplulaştırılacak.
     Arazi toplulaştırma sınırları içinde olan fakat arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler ile teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesine uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlarda yoğun sabit tesis bulunan alanlar toplulaştırma dışı bırakılacak.
    
     -Acele kamulaştırma kararı
    
     Bu arada Bakanlar Kurulu'nun iki kamulaştırma kararı da Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Adıyaman ve Kahramanmaraş il sınırları içerisinde tesis edilecek Akpınar Hidroelektrik Santrali ile Malatya ve Sivas il sınırları içerisinde tesis edilecek Sofular Hidroelektrik Santrali'nin yapımı amacıyla listelerde belirlenen alanlar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılacak.
    
    
    

Bu haberi 343 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir