Araştırma ve danışmanlık kuruluşu Frost & Sullivan: -"Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar…

  • Yazı boyutu
Araştırma ve danışmanlık kuruluşu Frost & Sullivan:
  -"Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar…

Araştırma ve danışmanlık kuruluşu Frost & Sullivan: -"Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak. Kişi başına GSYİH da aynı dönemde dolar bazında iki kat artış gösterecek" -"Sergilenen sabit ekonomik büyüme Türkiye'yi halihazırda dikkat çekici bir yatırım merkezi konumuna getirmiş bulunuyor"

Türkiye'de 2010 yılında faaliyetlerine başlayan dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık kuruluşlarından Frost & Sullivan'ın araştırmasına göre, Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak.
     Yapılan yazılı açıklamaya göre, Frost & Sullivan'ın Türkiye ekonomisine yön veren mega trendleri mercek altına aldığı yeni araştırmasında, ekonomik ve sosyal alanda Türkiye'nin büyük değişimlerin eşiğinde olduğunu ortaya konuluyor.
     Türkiye'nin "dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri" olduğu vurgulanan açıklamada, "Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak. Kişi başına GSYİH da aynı dönemde dolar bazında iki kat artış gösterecek" ifadesine yer verildi.
     Kentleşmenin yüzde 76 oranına çıkarak yeni kentsel merkezlerin kurulacağı, orta sınıfın genel nüfusa oranının yüzde 72'ye çıkacağı ve global şirketlerin altyapı yatırımlarını hızlandıracağı belirtilen açıklamada, "Frost & Sullivan'a göre sergilenen sabit ekonomik büyüme Türkiye'yi halihazırda dikkat çekici bir yatırım merkezi konumuna getirmiş bulunuyor. G.E, Coca Cola ve Microsoft gibi büyük küresel şirketler, Türkiye'yi Ortadoğu'daki operasyonları için bölgesel merkezleri olarak belirlemiş bulunuyor. Öte yandan, yüksek büyüme hızı, Frost & Sullivan'a göre Türkiye'yi G20'de 16'ıncı olarak bulunduğu mevcut konumundan G10 listesine doğru hızla ilerletiyor" denildi.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir