"Arap Birliği Mersin'de" etkinliği -Etkinlik için kente gelen Arap diplomatlar Mersin-Tarsus…

  • Yazı boyutu
"Arap Birliği Mersin'de" etkinliği
  -Etkinlik için kente gelen Arap diplomatlar 
  Mersin-Tarsus…

"Arap Birliği Mersin'de" etkinliği -Etkinlik için kente gelen Arap diplomatlar Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ni gezdi, bahçeden portakal topladı

Türkiye-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği'nin (TURAB) düzenlediği, "Arap Birliği Mersin'de" programı kapsamında kente gelen 17 ülkenin büyükelçi, büyükelçilik müsteşarı ve maslahatgüzarları Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ni (MTOSB) gezdi.
     Şişecam Fabrikası'nı gezen Arap diplomatlar, fabrikanın bahçesinden portakal toplamanın da keyfini yaşadı. Daha sonra MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'yi ziyaret eden diplomatlar, bölgenin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
     Tekli, OSB'nin Türkiye'nin yükselen bir değeri olarak gün geçtikçe büyüyen bir yapıya sahip olduğunu belirterek "Almış olduğu yatırımlarla Türkiye'de ilkleri başaran bir bölgeyiz. Bu buluşmayı gerçekleştiren TURAB'a teşekkür ediyoruz, çünkü bir ilke imza attılar. Ülkelerimiz arasında verimli ziyaretlerin devamını diliyorum" dedi.
     MTOSB'nin henüz 17 yaşında çok genç bir bölge olduğunu ifade eden Tekli, şunları kaydetti:
     "Mersin hızlı büyüyen bir kent. En çok mağduriyetimiz Arap ülkeleri ve Uzakdoğu'daki olası kargaşa. Çünkü bu kargaşanın en büyük faturasını ödeyen il Mersin. Barış ve huzurun sağlanması adına yapılan tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ekonomide büyümenin tek yolu, bölgemiz adına huzurun sağlanmasıdır. İnşallah ilerleyen zamanlarda kardeşlik ve dostluk adına ciddi çalışmalara hazırız. Çünkü biz üreten bir bölgeyiz. Bölgemiz 14 değişik sektörde üretim yapmakta olup, ihracat yaptığımız kadar muhakkak karşılıklı ithalatımız da mevcuttur. Bölgemizdeki firmaların yüzde 90'ı ihracatçı ve bunlar çoğunlukla Ortadoğu'ya çalışıyor. Bu açıdan ticarete, üretime açık bir bölgede bulunmaktayız."
    
    
    

Bu haberi 326 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir