Araçüstü Ekipman Fuarı, sektörün beklentilerini karşıladı

  • Yazı boyutu
Araçüstü Ekipman Fuarı, sektörün beklentilerini karşıladı

100'e yakın yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda, yeni iş bağlantıları sağlandı.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) işbirliğinde 30 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen araçüstü ekipmanları sektörünün Türkiye'deki ticaret platformu Araçüstü Ekipman Fuarı, sektörün beklentilerini karşıladı.
     CNR EXPO'nun yazılı açıklamasına göre, araçüstü ekipman sektörünün ihtiyaçlarının karşılanması, yeni iş bağlantıları kurmak ve üreticilerle tedarikçileri bir araya getirmek amacıyla yapılan fuara, sektörün üretici, ithalatçı ve servis sağlayıcılarından oluşan 100'e yakın yerli ve yabancı firmanın katılırken, fuarda yeni iş bağlantıları sağlandı.
     Yunanistan, Bulgaristan, İran, Irak, İsrail, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir ve Fas'ın belediyelerinden satın almacılar ve üst düzey yetkililer fuara ilgi gösterirken, söz konusu ülkelerin belediyeleri fuarda hizmet araçları satın alarak sipariş verdi.
     Geçen yıla göre yüzde 150 oranında büyüyen fuarda, bu yıl 10 bin metrekareye ulaşıldı. Türkiye genelinde 50'ye yakın il ve ilçeden belediye başkanları ve üst düzey yöneticilerinin katılımı gerçekleşti.
     Fuara katılan Trayler üreticisi EMK'nın Satış ve Pazarlama Müdürü Burcu Onur, iç pazara ulaşmak amacıyla katıldıkları fuardan başarılı sonuç aldıklarını belirterek, fuarda sergiledikleri 9 aracın satıldığını, bunun yanı sıra 70 araç siparişi aldıklarını, Sudanlı bir grupla 100 araç satışı için görüşme yaptıklarını açıkladı.
     Fuarda çevreci ve tasarruflu yeni hizmet araçlarının tanıtımını gerçekleştiren Ford Otosan'ın Kamyon Kamu ve Özel Satışlar Müdürü Deniz Durmaz da fuarın geçen yıla geliştiğini kaydederek, "Fuarda hedef kitlemize ulaştık. Belediyelerden ve bunlara hizmet eden taşeron şirketlerin yoğun ilgisini gördük. Özellikle çevreci ve tasarruflu araçlarımız, bütçesini ve vatandaşın huzurunu düşünen belediyelerden yoğun ilgi gördü. Ford Otosan olarak, 20 ülkeye ihracat yapıyoruz. Hedefimiz 65 ülkeye ihracat yapmak" dedi.
     Bu yıl Allison Transmission sponsorluğunda düzenlenen fuarda çevreci ve tasarruflu belediye hizmet araçları ön plana çıktı. Türkiye'de ilk defa üretilen "Elektrikli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kasası" fuarın ilgi çeken ürünleri arasında yer aldı. Çöp toplarken ses çıkarmayan araç, belediyelerin tercihi haline geldi. Çevre dostu ürün, çöp toplama sırasında yüzde 40'a varan akaryakıt tasarrufu ve daha düşük karbon salınımı sağlıyor.
     Fuarın katılımcı firması Hidro-Mak, fuarda, dünyada ilk olan Vakumlu Yol Süpürme ekipmanı ile Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kasasının birlikte olduğu ekipmanını sergiledi. İki ayrı fonksiyonu bünyesinde bulunduran çöp kamyonu aracılığıyla çöp toplama işlemi yapılırken, toplama işinden bağımsız olarak yol temizliği de yapılıyor.
    
    
    


Bu haberi 469 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir