‘Apple iWatch için özel batarya üretecek’

  • Yazı boyutu
‘Apple iWatch için özel batarya üretecek’

Apple’ın 2014 sonuna doğru piyasaya sürmesi beklenen akıllı saati iWatch hakkındaki iddialar, yeni bir gelişmeyle iyice güçlendi. Apple’ın, birkaç ay önce iWatch için ‘kıvrımlı batarya’ patenti başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Apple’ın giyilebilir akıllı teknolojiler alanındaki öncüsü olması beklenen iWatch, birçok analistin öne sürdüğü gibi uzun süredir üzerinde çalışılan bir proje olabilir.

Mashable sitesinin verdiği bilgiye göre, Apple, Ocak ayında ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi’nden elektronik ürünlerde kullanılacak ‘köşeleri kıvrımlı bir batarya için’ patent aldı.

Apple’ın mevcut hiçbir ürünü için yeni bir batarya tasarlamasına gerek olmadığı gerçeği, bataryanın iWatch için geliştirildiği düşüncesini doğurdu.

Patent başvurusunda yer aldığı belirtilen bilgiye göre, Apple, ‘bataryanın uçlarının kıvrımlı olması için nasıl bir üretim prosedürü gerektiğini’ açıkladı.

OPTİMUM ALAN KULLANIMI

Açıklamada,“Batarya hücresi, etkin kaplamaya sahip bir katot, bir ayırıcı ve etkin kaplamalı bir anot içeren yüzeylerden oluşuyor... Hücre ayrıca, yüzeyleri kaplayan esnek bir yuva içeriyor” bilgisi verildi.

Apple, bataryanın kıvrımlı şeklinin oluşturulması konusunda da bilgi verdi: “Batarya içindeki yüzeylere, 85 derece sıcaklıkta kıvrımlı tabakalar kullanılarak milimetre kare başına en az 0.13 kilogram kuvvet uygulanmasıyla, batarya hücresinde kıvrım oluşturulabilir.”

Apple, kıvrımlı batarya kullanılmasının ana sebebini ise “alanın etkin olarak kullanılabilmesini sağlamak” olarak belirtti.

 


Bu haberi 333 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir