Antalya'ya 10,2 milyon yabancı turist geldi -Kente geçen yıl gelen yabancı turist sayısı bir…

  • Yazı boyutu
Antalya'ya 10,2 milyon yabancı turist geldi
  -Kente geçen yıl gelen yabancı turist sayısı bir…

Antalya'ya 10,2 milyon yabancı turist geldi -Kente geçen yıl gelen yabancı turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 1,57 oranında düştü

Antalya'ya geçen yıl 10 milyon 200 bin yabancı turist geldi.
     Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre, Antalya'ya geçen yıl gelen yabancı ziyaretçi sayısında düşüş yaşandı.
     Bir önceki yıla göre Antalya'ya gelen yabancı turist sayısında yüzde 1,57 oranında gerileme oldu. Buna göre 2011 yılında 10 milyon 400 bin turist ağırlayan Antalya'da geçen yıl yabancı turist sayısı 10 milyon 200 bin olarak gerçekleşti.
     Antalya'nın en önemli pazarlarından olan Almanya ve Rusya'dan gelen turist sayısında yüzde 1'lik artış olurken, Hollanda, İngiltere, İsveç, Fransa ve Avusturya gibi ülkelerden gelen turist sayısı ise düştü.
     En fazla artış ise yüzde 19 ile Kazakistan'dan gelen turist sayısında oldu. İran'dan gelen turist sayısı yüzde 50, İsrail'den gelen turist sayısı ise yüzde 10 geriledi.
    
    
    

Bu haberi 242 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir