Antalya Limanı'nın konteyner yük hacminde artış

  • Yazı boyutu
Antalya Limanı'nın konteyner yük hacminde artış

Global Liman İşletmeleri:"Antalya Limanı, bu başarıyla dünya çapında tüm ticari limanlar arasında tanınırlığını artırmıştır"

Antalya Limanı'nın bu yılın 6 ayındaki konteyner yük hacmi, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 18 artış gösterdi.
     Global Liman İşletmeleri'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalya Limanı'nın konteyner yük hacminin, gerçekleştirilen yatırımlarla arttığı belirtildi. 2011 yılının ilk 6 aylık dönemindeki konteyner hacminin 17 bin 775 Teu olduğunun kaydedildiği açıklamada, bu yılın 6 aylık döneminde yüzde 18 artışla 21 bin 120 Teu'ya ulaştığı ifade edildi.
     Antalya Limanı'nın bu başarıyla dünya çapındaki tüm ticari limanlar arasındaki tanınırlığının arttığının vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     "Türk deniz ticaretinin en önemli kapılarından birisi olan Antalya Limanı'nın işletmesini 2006'da devralan Global Liman İşletmeleri, 29 Temmuz 2010'da limanın hisselerinin tamamını almasıyla hedeflerine beklenenden daha kısa sürede ulaştı. 2006 yılından bu yana yeni konteyner elleçleme ekipmanları, vinç ve römorkörler alarak, operasyon sürelerini kısaltıp, kalite ve verimliliğin artmasını sağlayan Global Liman, limanın gerek genel ve dökme yük, gerekse konteyner yük hacmini sürekli olarak artırdı. Limanın ticari başarısı, gelecekteki hedeflerimize daha kolay ulaşacağımızı göstermektedir."
    
    
    


Bu haberi 441 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir