Antalya Havalimanı'nı kullananların sayısı arttı -ICF Airports Antalya Havalimanı'nın iç hat yolcu…

  • Yazı boyutu
Antalya Havalimanı'nı kullananların sayısı arttı
  -ICF Airports Antalya Havalimanı'nın iç hat yolcu…

Antalya Havalimanı'nı kullananların sayısı arttı -ICF Airports Antalya Havalimanı'nın iç hat yolcu trafiğinin yüzde 9.5 oranında arttığı bildirildi

ICF Airports Antalya Havalimanı'nın iç hat yolcu trafiğinin yüzde 9.5 oranında arttığı bildirildi.
     Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden (DHMİ) yapılan açıklamaya göre, ICF Airports Antalya Havalimanı, 2012'nin 11 ayında iç hatlarda 400 bin yolcu sayısına ulaşılarak, geçen yılın aynı dönemine göre gelen giden yolcu sayısı 9,5 oranında arttı.
     ICF Airports Antalya Havalimanı dış hatlarda 118 bin 405, iç hatlarda 37 bin 545 uçak iniş-kalkış yaptı. İç ve dış hatlarda giriş yapan yolcu sayısı 12 milyonun üzerinde olduğu belirlendi.
     ICF Airports Antalya Havalimanı'na sırasıyla en çok Rus, Alman ve Hollandalı yolcuların kullandığı, bu ülkeleri de İngiltere, İsveç, Ukrayna ve Norveç'ten gelen yolcuların izlediği bildirildi.
     Geçen yıl Norveç'ten gelen yolcu sayısında yüzde 7'lik artış gözlendiği, yurt dışından gelen yolcu oranında en yüksek artışın ise yüzde 19 ile Kazakistan yolcularda yaşandığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 230 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir