Antalya'da 2B arazileri başvurusu -2B arazileri için 40 günde yaklaşık 20 bin başvuru yapıldı

  • Yazı boyutu
Antalya'da 2B arazileri başvurusu
  -2B arazileri için 40 günde yaklaşık 
  20 bin başvuru yapıldı

Antalya'da 2B arazileri başvurusu -2B arazileri için 40 günde yaklaşık 20 bin başvuru yapıldı

Türkiye'de en fazla 2B arazisi bulunan il olan Antalya'da defterdarlığa 40 günde yaklaşık 20 bin başvuru yapıldığı bildirildi.
     Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı yazılı açıklamada, halk arasında 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin doğrudan satın alma başvurularının 7 Mayıs'ta başladığını anımsattı.
     Türkiye'de en fazla 2B arazisi bulunan il olan Antalya'da yasanın 82 binden fazla vatandaşı ilgilendirdiğini vurgulayan Mat, haziran ayı sonu itibariyle başvuruların başlamasından sonra 40 günde yasadan faydalanmak amacıyla yaklaşık 20 bin başvuru yapıldığını belirtti.
     Yasanın uzun yıllardır devlet ile halk arasında yaşanan sorunları çözecek olması açısından "tarihi fırsat" olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Mat, şunları kaydetti:
     "Yasada arazinin kullanıcılarına ihalesiz doğrudan satın alınabilmesi imkanı sağlanıyor. Arazinin bedelinin peşin ödenmesi halinde yüzde 44, taksitli ödenmesi halinde yüzde 30 indirim sağlanıyor. Arazi bedelleri belediye mücavir alan sınırları içerisinde 3 yılda faizsiz 6 taksit, belediye mücavir alan sınırları dışında ise 4 yılda faizsiz 8 taksitte ödenebilecek."
     Mat, 2B arazileri ile ilgili bilgi almak isteyenlerin '@antalyada2b' twitter adresi, 'antalyadefterdarligi@yahoo.com" e-mail adresi ve '0242 2386502' telefon danışma hattından bilgi alabileceklerini bildirerek, son başvuru tarihinin 30 Ekim olduğunu kaydetti.
    
    
     yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir