Antalya'da 1 milyon 950 bin lira değerinde sahte fatura ele geçirildi

  • Yazı boyutu
Antalya'da 1 milyon 950 bin lira değerinde sahte fatura ele geçirildi

Antalya'da 1 milyon 950 bin lira değerinde sahte fatura ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Ticari Eşya Operasyonları Şube Müdürlüğü ekiplerince bin 334 adet "tax free" faturası ele geçirildi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Ticari Eşya Operasyonları Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kemer Sulh Ceza Mahkemesi'nin Arama ve El Koyma Kararı'na istinaden düzenlenen aramada, sahte gümrük mührü ve sahte muayene kaşesi kullanılarak hazırlandığından şüphelenilen 1 milyon 950 bin lira değerinde bin 334 adet "tax free" faturası ele geçirildi. Ayrıca, Kemer Vergi Dairesi'nce 142 bin 300 lira değerinde KDV iade/mahsup işlemi gerçekleştirildiği de tespit edildi.
     Ele geçirilen faturalar ve mühürlerin incelenmesi neticesinde, sahte gümrük mührünün Antalya Havalimanı Gümrük Müdürlüğü'ne ait resmi mührüne benzetmeye çalışılarak hazırlandığı ve sahte gümrük muayene memuru kaşesi kullanılarak bu yolla haksız kazanç elde edildiği belirlendi.
     Açıklamada, olayla ilgili dosyanın Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı'na intikal ettirildiği kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir