Ankara'ya yedinci teknokent!

  • Yazı boyutu
Ankara'ya yedinci teknokent!

Ankara'nın yedinci teknokenti, Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteği ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde kurulacak.

     Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Cinnah Yerleşkesi'nde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan'nın ev sahipliğinde yapılan tanıtım toplantısında Ankara'daki Teknokentlerin temsilcileri ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer katıldı.
     Açıklamaya göre, toplantıda konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, teknokentlerin örnek çalışmalara ev sahipliği yaptığını belirtti.
     Balcı şunları kaydetti:
     "Ankara Teknokent yapılanması için öncü bir konumda bulunuyor. Var olan altı teknokentimiz Türkiye'ye örnek çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda, teknokentlerimiz Kalkınma Ajansı'mızın açmış olduğu mali destek programlarından da geniş bir şekilde yararlanıyorlar. Burada, teknokentlerimizin Ankara için çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Belli konulara odaklanmış bir teknokent yapısı, sanırım bundan sonraki süreç için daha anlamlı olacaktır"
     Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ise, Ankara'da kurulan en genç üniversite olduklarını ifade ederek, üniversite-sanayi işbirliğini öncelikli görev alanlarından birisi olarak kabul ettiklerinin altını çizdi. Doğan, "Doğru adımları atarak başlamak istiyoruz, daha önceki hatalardan tecrübe almak, onların yaşadığı hataları yaşamamak, Ankara ve Türkiye için önümüzü açacak, belki de yenilikler oluşturacak" dedi.
    
    
    


Bu haberi 318 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir