Ankara Shopping Fest'te Finlandiya rüzgarı

  • Yazı boyutu
Ankara Shopping Fest'te Finlandiya rüzgarı

Finlandiya Muhafız Bandosu Brass Septet Grubu, Ankara Shopping Fest kapsamında sahne alacak

Ankara'yı dünyaya tanıtmayı ve "marka" haline getirmeyi amaçlayan Ankara Shopping Fest'te (ASF-Ankara Alışveriş Festivali) müzikleriyle Finlandiya rüzgarı esecek. Finlandiya Muhafız Bandosu Brass Septet Grubu, Ankara Shopping Fest kapsamında sahne alacak.
     Ankara Ticaret Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Finlandiya Savunma Kuvvetleri Muhafız Bandosu'nun Brass Septet Grubu'nun (Bakır Üflemeliler Yedilisi) 9 Haziran'da Ankara Alışveriş Festivali kapsamında sahne alacağı bildirildi.
    
     -Finlandiya'nın en eski orkestrası-
    
     Finlandiya Savunma Kuvvetleri Muhafız Bandosu 1918 yılından bu yana devletin resmi orkestrası olarak görev yapıyor. Brass Septet Grubu dahil toplam 40 müzisyenden oluşan orkestra kendi ülkelerinin dışında dünyanın dört bir yanında sahne alıyor.
     Muhafız Bandosu çatısı altında müzik yapan gruplardan biri olan Brass Septet Grubu'da 1819 yılından bu yana faal ve Finlandiya'nın en eski orkestrası olarak biliniyor.
    
    
    


Bu haberi 443 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir